חברת הלואו קוסט ריינאייר מודיעה היום על כך שתחזור להפעיל טיסות לתל אביב החל מחודש פברואר ותהיה חברת האולטרה לואו קוסט השנייה שמודיעה על חזרה לישראל אחרי ווייז אייר.

חברת ריינאייר מודיעה היום כי תחזור להפעיל טיסות לישראל החל מה-1 בפברואר. תחילה תפעיל החברה לוח טיסות מצומצם בלבד. על פי ריינאייר, בשלב ראשון יופעלו טיסות אל באדן באדן, מרסיי, ממינגן, מילאנו ווינה. מדובר בלוח טיסות מזערי ביחס ללוח הטיסות המלא של ריינאייר מישראל בשגרה, אך בהחלט מדובר בצעד בכיוון הנכון שיכול להוביל להרחבה משמעותית של לוח הטיסות תוך זמן קצר. 

בריינאייר הסבירו כי החזרה התאפשרה בזכות הנהלים של איחוד הבטיחות בתעופה האירופאי (EASA) וחזרתן של חברות תעופה אירופאיות נוספות. אין ספק שהגל של חברות התעופה שהחליטו לחזור לישראל, ובראשן קבוצת לופטהנזה, יוביל לכך שחברות תעופה נוספות ישקלו או יחליטו בקרוב על חזרה לישראל.

אתמול קיבלו לקוחות של חברת ריינאייר גל ביטולי טיסות לחודש פברואר על ידי ריינאייר, שכאמור השאירה רק קומץ קטן של יעדים לחודש פברואר. החלטה זו משאירה נוסעים רבים שהזמינו טיסות ליעדים אחרים עדיין בערפל שכן בשלב הנוכחי לא ניתן לומר האם החברה תחזיר יעדים נוספים למפת הטיסות שלה מישראל בחודשים שלאחר פברואר. כך יוצא שלמרות שריינאייר חוזרת לטוס לישראל, נוסעים שהזמינו טיסות ליעדים שאינם ברשימה המצומצמת שצוינה מעלה עדיין נמצאים בסיכון גבוה לביטול הטיסה שלהם.

חשוב להגיד שבאתר ריינאייר עלתה היום מחדש הודעה על ביטול טיסות של החברה מתל אביב עד ה-30 במרץ, ייתכן שבכוונה רק לחלק הגדול מהטיסות שעדיין מבוטלות. עם זאת, כפי שציינו בעבר, גם ביחס לחברה שמודיעה על חזרה לישראל יש סיכון מסוים של ביטולים ודחיות נוספים.

כזכור, אתמול הודיעה גם חברת וויז אייר כי תחזור להפעיל טיסות לישראל, גם היא עם לוח טיסות מצומצם מאוד שיכלול בשלב ראשון את לונדון, רומא, קרקוב, בוקרשט וסופיה. החזרה של וויז אייר וריינאייר ללא ספק תסייע בהורדת מחירי הטיסות מישראל. נכון לעכשיו חברת איזיג׳ט היא חברת האולטרה לואו קוסט האחרונה מתוך השלושה שטרם הודיעה על חזרה לישראל.