אחת אחרי השנייה מודיעות חברות התעופה הזרות כי יחזרו לטוס לישראל ובמקביל הן יוצאות במבצעי ״חזרה לשוק״.

מספר חברות תעופה זרות משמעותיות הודיעו בשבועות האחרונים כי יחזרו לטוס לישראל, רובן במתכונת מצומצמת ביחס למצב לפני מלחמת חרבות ברזל. קבוצת התעופה לופטהנזה כבר חזרה לטוס לישראל ובקרוב צפויות להצטרף אליה גם אייר פראנס ולוט שגם הן שחקניות משמעותיות בשוק המקומי, בין היתר לאור העובדה שהן מציעות טיסות המשך זולות לארה״ב.

ועם חזרתן לפעילות בישראל, חברות התעופה מנסות למשוך את הנוסעים לבצע הזמנות, ככל הנראה במטרה למלא את המטוסים ככל שניתן בזמן קצר. חברת התעופה הפולנית לוט צפויה לחזור להפעיל טיסות ישירות בין תל אביב לוורשה החל מה-28 בינואר עם 4 טיסות שבועיות בימי ראשון, שני, שלישי וחמישי. החל מה-18 בפברואר תחזור החברה להפעיל טיסה יומית בקו שבין תל אביב לוורשה. לקראת חזרתה לישראל מציעה לוט מחירי מבצע לטיסות לורשה או לטיסות המשך בפולין דרך ורשה. בין היתר תציע החברה טיסות לוורשה החל מ-245$; טיסות לקרקוב או קטוביץ׳ החל מ-270$; לגדנסק, פוזנן או ורוצלב ב-295$. המבצע יהיה עד גמר מלא המושבים שבמצע.

גם חברת התעופה אייר פראנס צפויה לחדש את טיסותיה בין תל אביב לפריז החל מה-24 בינואר במתכונת של 3 טיסות שבועיות מתל אביב לפריז בימי ראשון, רביעי וחמישי. הטיסות יבוצעו במטוסי האיירבוס A350-900 היוקרתיים של החברה עם 3 מחלקות שירות: תיירים, פרימיום ועסקים. לקראת החזרה לפעילות בישראל מציעה אייר פראנס הנחה של 88$ במחיר כרטיס הטיסה להזמנות שיבוצעו עד ל-16 בפברואר בהזנת קוד קופון AFILTRAVEL. כמובן שהמבצעים של החברות כפופים לתקנוני המבצע שבאתרים שלהם.

כזכור, בשבוע שעבר הגיעו הודעות שרבים חיכו להם על כך שגם חברות הלואו קוסט מתכננות חזרה הדרגתית לישראל. וויז אייר הודיעה ראשונה שתחזור לטוס מישראל החל מה-1.3.2024 עם לוח טיסות מצומצם שיכלול 3 טיסות שבועיות לנמל הבית שלה בבודפשט וליעדים נוספים כולל לונדון, רומא, קרקוב, בוקרשט וסופיה. מאוחר יותר הודיעה גם חברת ריינאייר תחזור להפעיל טיסות לישראל החל מה-1 בפברואר. תחילה תפעיל החברה טיסות רק לבאדן באדן, מרסיי, ממינגן, מילאנו ווינה.