אירוע חריג אתמול בארה״ב: גלגל קדמי של מטוס בואינג התנתק מהמטוס ו״התגלגל על הקרקע״ בזמן שהמטוס ממתין להמראה.

מטוס 757 של חברת דלתא איירליינס
מטוס 757 של חברת דלתא איירליינס

על פי דיווח של הניו יורק טיימס, גלגל קדמי של מטוס בואינג 757 של חברת דלתא אייר ליינס התנתק מהמטוס והתגלגל בסמוך למסלול ההמראה, בזמן שהמטוס ממתין להמראה בשדה התעופה הבינלאומי באטלנטה שבארה”ב.

על פי הדיווח הראשוני של מנהל התעופה הפדרלי (FAA) בארה״ב, אף אחד מ-184 הנוסעים או שישה אנשי הצוות שהיו על הסיפון לא נפגע בתקרית. על פי אותו דיווח, המטוס עמד בתור ההמתנה להמראה כאשר “גלגל האף נפל והתגלגל במורד הגבעה”. המטוס היה אמור להמריא לעבר בוגוטה (קולומביה) וחברת התעופה שיתפה כי הנוסעים הועלו לטיסה חלופית.

המטוס המעורב באירוע הוא כאמור מדגם בואינג 757-200 בן 32 שנים ששימש במהלך חייו רק את חברת דלתא, מאז שנת 1992. משפחת מטוס ה-757 נחשבים ל״סוסי עבודה״ ולמטוסים אמינים במיוחד. חברת דלתא איירליינס היא למעשה חברת התעופה עם צי מטוסי ה-757 הגדול ביותר בעולם, עם לא פחות מ-127 מטוסי 757 בגיל ממוצע של 26.5 שנים. רוב המטוסים בצי (111 מטוסים) הם מאותו דגם של המטוס המעורב באירוע.

על פי הדיווח, חברת בואינג סירבה להתייחס לאירוע והפנתה שאלות לחברת התעופה בזמן שה-FAA אמר לעיתון כי הוא ממשיך בחקירת האירוע. כזכור, בואינג נמצאת (שוב) במרכז תשומת הלב של הרגולטורים הפדרליים לאחר האירוע שבו דלת מטוס 737MAX9 של אלסקה איירליינס הוסרה מהמטוס בזמן טיסה.