קבוצת לופטהזה הודיעה אתמול באופן רשמי על השקת פעילות חברת התעופה החדשה ״לופטהנזה סיטי איירליינס״ החל מחודש יוני 2024.

מטוס A319 של חברת התעופה לופטהנזה סיטי איירליינס
מטוס A319 של חברת התעופה לופטהנזה סיטי איירליינס

לופטהנזה סיטי איירליינס תהיה חברת תעופה חדשה חדשה בקבוצת לופטהנזה לטיסות לטווח קצר ובינוני.  טיסת הבכורה של החברה תמריא ב-26 ביוני ממינכן לבירמינגהם והחל מהיום (24 באפריל) יוכלו הנוסעים להזמין טיסות של החברה ממינכן למספר יעדים. החברה קיבלה גם קוד פעילות ייעודי -VL. תחילה תפעיל החברה טיסות ממינכן ליעדים פנים אירופיים כמו ברמינגהם, האנובר ודיסלדורף ומאוחר יותר תפעיל טיסות גם מפרנקפורט. החברה תתחיל את פעילותה עם צי מצומצם של מטוסים ממשפחת האיירבוס A320.

על פי אתר planespotters, מחזיקה החברה החדשה כיום סה״כ בשלושה מטוסי איירבוס A319 בגיל ממוצע של 16.1 שנים. בנוסף, בהודעה הרשמית של החברה ביצעה החברה הזמנה של 40 מטוסי איירבוס A220-300 חדשים עם אפשרות לרכישה של 20 נוספים.

ההשקה של החברה החדשה מוזרה למדי שכן קבוצת לופטהנזה כבר מפעילה חברת לואו קוסט דומה למדי בתכליתה אפילו עם שם דומה – לופטהנזה CityLine. לופטהנזה סיטיליין היא חברת בת נוספת של לופטהנזה שהוקמה תחת שם המותג הנוכחי בשנת 1992 וגם היא מפעילה טיסות אזוריות של לופטהנזה מבסיסי החברה במינכן ופרנקפורט. למעשה, ביום ההשקה של החברה תפעיל קבוצת לופטהנזה טיסות בין מינכן לברמינגהם באמצעות 3 חברות תעופה בקבוצה: לופטהנזה, לופטהנזה CityLine ולופטהנזה City Airlines.

אז מה הסיבה שחברת לופטהנזה מקימה חברת תעופה נוספת כמעט עם מטרה זהה? הסיבה היא טכנית-חוזית. הסכמים מסוימים של לופטהנזה עם טייסי החברה CityLine מגבילים את היקף וסוג המטוסים שהחברה יכולה להפעיל, כך שלא מתאפשר לה להפעיל מטוסי A319/A320 בהיקף שהיא הייתה רוצה, אלא רק מטוסים אזוריים קטנים יותר. בהקמה של חברה חדשה לחלוטין, שחררה עצמה לופטהנזה מההסכמים שכבלו אותה ותוכל להפעיל צי גדול יותר של מטוסים מדגמים גדולים. מכאן אפשר להבין שאין לצפות להוזלה מיוחדת במחירי הטיסות עם ההשקה של החברה החדשה, ומה שיוזל הוא בעיקר עלויות התפעול והוצאות השכר עבור לופטהנזה.

ג’נס פהלינגר, מנהל התפעול של לופטהנזה סיטי איירליינס, מסר: “Lufthansa City Airlines תורמת לכדאיות העתידית של המרכזים של החברה במינכן ובפרנקפורט. אנו מצפים למשלוח של מטוסים מודרניים חדשים מדגמי איירבוס A220 ו-A320neo בשנים הקרובות.״