חברת התעופה הסינית האינאן אירליינס הודיעה היום על הגדלת תדירות הטיסות מתל אביב לשנזן ל-3 טיסות שבועיות.

עד מלחמת חרבות ברזל הפעילה האינאן אירליינס 6 טיסות שבועיות ל-3 יעדים שונים בסין (שנזן, שנגחאי ובייג׳ינג). למרות המלחמה המשיכה החברה לפעול באופן רציף בישראל בקו מישראל לשנזן, במקביל להשהיית קווי הטיסה לשנגחאי ובייג׳ינג. כעת החברה מגדילה את תדירות טיסותיה בקו שנזן-תל אביב מ-2 טיסות ל-3 טיסות שבועיות. הטיסה השלישית תמריא מתל אביב בימי ראשון, בנוסף לטיסות בימים שלישי ושישי.

הטיסות של האינאן מתל אביב לשנזן מבוצעות במטוסי בואינג 787-9. על פי חברת האינאן, בשל המצב הביטחוני בישראל, הטיסות מישראל לשנזן עוברות בנתיב הצפוני שעובר דרך מדינות כמו טורקיה, גאורגיה, אזרבייג׳ן וקזחסטאן במקום המסלול הדרומי הקצר יותר שעובר דרך ערב הסעודית, עומאן והודו. זמן הטיסה הממוצע כיום מתל אביב לשנזן עומד על 10:06 שעות ובטיסה חזרה על 10:48 שעות.

האינאן אירליינס הינה חברת התעופה הרביעית בגודלה בסין והיא התחילה לטוס לישראל בשנת 2016. בימי הקורונה השהתה החברה את פעילותה בישראל לכ-3 שנים והיום היא החברה היחידה שמפעילה טיסות ישירות מישראל לסין, גם בימי המלחמה.

שנזן הינו מוקד עיסקי מרכזי בסין ונחשבת לעמק הסיליקון הסיני. קרבתה למרכז הייצור גואנז’ו ולהונג קונג הופכת אותה ליעד מרכזי עבור הנוסע העיסקי הישראלי. שנזן משמשת האב עבור האינאן אירליינס דבר המאפשר טיסות המשך לכל היעדים המרכזיים בסין.

מטוס 787-9 של האיינאן איירליינס בצביעת IHG
מטוס 787-9 של האיינאן איירליינס בצביעת IHG. תמונה: רועי ורון

בחודשים האחרונים גם נחת בנתב״ג מספר פעמים אורח מיוחד של חברת האיינאן, מטוס בואינג 787-9 בצביעה כחולה ייחודית (בתמונה) שקיבל את הכינוי “IHG Explorer”. המטוס הוא פרי שיתוף פעולה של חברת התעופה עם קבוצת המלונות IHG.

מנכ”ל האינאן אירליינס ישראל אנדי ווי: ״אנו גאים מאוד בעבודה שלא הפסקנו לטוס לישראל גם בימי המלחמה הקשים ביותר. הגדלת התדירות בקו לשנזן מהווה הבעת אמון משמעותית מאוד מצד מטה החברה בשוק הישראלי. הביקושים לסין ולמזרח עולים כל העת וכעת מחזקים את הגשר שאנו יוצרים בין סין וישראל. אנו נמשיך לספק לנוסע הישראלי את התנאים הטובים והיציבים ביותר לטוס לסין ולמזרח גם בימים של חוסר וודאות בישראל.״

תמונה: רועי ורון