חברת התעופה אמירייטס אמנם לא מפעילה טיסות לישראל מאז תחילת מלחמת חרבות ברזל, אבל היום בכל זאת הגיע לנתב״ג אורח מיוחד של החברה.

מטוס 777-300 של אמירייטס בדרך להסבה בתעשייה אווירית
מטוס 777-300 של אמירייטס בדרך להסבה בתעשייה אווירית. תמונה: אורן לוינטל

היום לקראת השעה 13:00 נחת בנתב״ג אורח מיוחד שלא ראינו בישראל כבר תקופה – מטוס בואינג 777 של חברת התעופה אמירייטס, שהפסיקה לטוס לישראל עם תחילת מלחמת חרבות ברזל.

המטוס של חברת התעופה האמירתית הגיע ארצה לטובת הסבה מתצורת נוסעים למטוס מטען על ידי התעשייה אווירית. החברה חתמה עם תעשייה אווירית על חוזה להסבה של 4 מטוסי בואינג 777-300ER מתצורת נוסעים לתצורת מטען, עם אופציה להסבה של מטוסים נוספים. זאת, כחלק מפרויקט הרחבה של קיבולת המטען של החברה בשווי של כמיליארד דולר אמריקאי, כולל רכש של שני מטוסי מטען ייעודיים מדגמי 777F. מטוסים אלו ייצטרפו לצי מטוסי המטען הייעודיים של חברת Emirates Sky Cargo, חברת הבת של אמירייטס שעוסקת בהטסת מטענים באמצעות מטוסים ייעודיים או באמצעות מטוסי הנוסעים של החברה.

המטוס שנחת בנתב״ג הוא מדגם בואינג 777-300 בן 17.5 שנים (מספר רישום A6-EBW), מבין המטוסים המבוגרים ביותר בצי של אמירייטס. עד היום המטוס המדובר פעל בתצורת נוסעים סטנדרטית יחסית של אמירייטס עם 354 מושבים ב-3 מחלקות (8 מושבי מחלקה ראשונה, 42 בעסקים ו-304 בתיירים). המטוס שימש עד תחילת חודש מרץ בטיסות נוסעים ומאז הוצא משימוש עד לטיסה היום לנתב״ג. לקראת תהליך ההסבה הוסרה מהמטוס הצביעת המוכרת של חברת אמירייטס והוא נחת בתל אביב  בצביעה לבנה ניטרלית.

בחודשים שלפני הוצאתו משירות נראה כי החלו לעלות תלונות ברשתות החברתיות על כך שמחלקות ההושבה בפנים המטוס, גם במחלקות היוקרה, מיושנות למדי. לאמירייטס 144 מטוסי 777 בטווח גילאים רחב, כשהמטוס הצעיר ביותר בצי יצא מפס הייצור רק לפני שנתיים והמבוגר ביותר כבר בן 18 שנים. המטוסים עברו רענון של תצורת הפנים בנקודות שונות בזמן, כך שחלקם עם מחלקות חדשות לחלוטין וחלקם עם מחלקות מיושנות יותר.

אמירייטס מחזיקה כיום צי של 11 מטוסי בואינג 777 ייעודיים למטען, בנוסף למטען שהיא מטיסה בטיסות נוסעים במטוסי בואינג 777 או איירבוס A380.

באשר לטיסות לתל אביב, נכון להיום חברת אמירייטס ביטלה את כל טיסותיה לתל אביב עד סוף חודש אוקטובר וזאת למרות התייצבות המצב הביטחוני ולמרות שהחברה האחות פליי דובאי מפעילה עד 6 טיסות יומיות מתל אביב כמעט ברצף מתחילת המלחמה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *