חברת ישראייר להמשיך את תהליך הצטיידות של החברה עם מטוסי איירבוס נוספים שיתמכו בהמשך הגידול בפעילות טיסות הנוסעים.

בהודעה לבורסה הודיה חברת ישראייר כי אתמול (7.5) חתמה ישראייר על הסכם מחייב  וסופי עם חברה אמריקאית העוסקת בליסינג מטוסים, לחכירה יבשה של 2 מטוסי איירבוס A320. צמד המטוסים יקלטו בצי המטוסים של ישראייר ויופעלו על ידי ישראייר. שני המטוסים צפויים להתחיל לפעול בשירות ישראייר במהלך חודש יולי

במסגרת ההתקשרות הוסכם כי תקופת החכירה עבור כל אחד מ- 2 המטוסים הינה 6 שנים כאשר ביחס למטוס הראשון תקופת החכירה תחל ביום 30 ביוני 2024 ואילו ביחס למטוס השני היא תחל ביום 21 ביולי 2024. בישראייר לא פרסמו את העלות החודשית לחכירת המטוסים אך ציינו כי ״עלות החכירה החודשית עבור כל מטוס היא כנהוג בענף״.

כיום מפעילה ישראייר צי אחיד של 6 מטוסי איירבוס A320-200 בגיל ממוצע של 13.7 שנים. עם השלמת העסקה, יעמוד צי המטוסים של החברה בהפעלה עצמית על 8 מטוסים, מתוכם 3 מטוסים בבעלות החברה ו- 5 מטוסים בחכירה יבשה. בנוסף, מפעילה החברה באופן עונתי 3 מטוסים בחכירה “רטובה”, כלומר מטוסים שמופעלים באופן מלא על ידי חברה תעופה זרה, בעבור ישראייר.

נזכיר כי בתחילת חודש אפריל חזר לשירות מטוס איירבוס A320 שני של ישראייר לאחר כ-3 חודשים שבהם היה מקורקע לטובת תהליכי תחזוקה בלרנקה. במהלך חודש מרץ 2024 הפעילה החברה 4 מטוסים בלבד, לאור העובדה שבשניים ממטוסי החברה בוצעו מערכי תחזוקה רב שנתיים, לקראת תחילת שירותם בעונת הקיץ העמוסה.

תמונה: דוד דניאל

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *