חברות התעופה הסיניות אייר צ׳יינה (Air China) וצ׳יינה סאות׳רן (China Southern Airlines) מצטרפות לרשימת חברות התעופה שמפעילות את קווי הטיסה הארוכים בעולם.

חברת אייר צ׳יינה החלה להפעיל לאחרונה קו טיסות אולטרה ארוך מבייג׳ינג לסאו פאולו, עם עצירה טכנית לתדלוק במדריד. סה״כ אורך המסע שאורכו כ-17,500 ק״מ מבייג׳ינג עד סאו פאולו כ-25 שעות, כולל עצירה של כשעתיים במדריד. הטיסות מופעלות במטוסי בואינג 787-9 עם טווח רשמי של כ-14,100 ק״מ בטיסה ישירה אחת. עבור מי שמעוניין לטוס 25 שעות כמעט ברצף, נציין. כי כרטיס טיסה הלוך ושוב בקו זה במחלקת תיירים נמכר על ידי אייר צ׳יינה במחיר של כ-2,400$.

באייר צ׳יינה הסבירו כי הסיבה לחידוש קו הטיסות הוא קידום יחסים כלכליים, תרבותיים וחילופי כוח אדם בין סין וברזיל. כמו כן ציינו כי בכוונתם להגדיל לאורך זמן את תדירות הטיסות בין המדינות כמו גם קידום אפשרויות לטיסות המשך ליעדי פנים עם חברות תעופה מקומיות.

במקביל, החודש השיקה חברת צ׳יינה סאות׳רן את קו הטיסות החדש שלה בין שנזן למקסיקו סיטי שאמור להפוך לאחד מקווי הטיסה הארוכים ביותר בתעשיית התעופה הסינית. המרחק שעוברת הטיסה החדשה עומד על כ-14,147 ק״מ עם זמן טיסה של 15-16 שעות בסה״כ. סה״כ תפעיל צ׳יינה סאות׳רן 2 טיסות בשבוע בקו זה בימים שני וחמישי. בעוד הטיסה היוצאת משנזן תהיה ללא עצירות, הטיסה חזור תדרש לעצירת תדלוק בטיחואנה. הטיסות יופעלו במטוסי איירבוס A350-900 עם טווח טיסה רשמי של כ-15,000 ק״מ.

בתחרות על הטיסות הארוכות ביותר עם עצירה טכנית אחת, אייר צ׳יינה תתמקם במקום השני אחרי שיאנית הטיסות הארוכות בעולם סינגפור איירליינס. חברת התעופה הסינגפורית מפעילה טיסה בין סינגפור ליוסטון בארה״ב עם עצירה במנצס׳טר. סה״כ עוברים הנוסעים שממשיכים עם הטיסה מסינגפור עד ליעד הסופי כ-18,500 ק״מ או 25 שעות, כולל עצירה של כשעה וחצי במנצ׳סטר.

סינגפור איירליינס מחזיקה בשיא גם של קווי הטיסה הישירים הארוכים בעולם עם הטיסה שלה מניו יורק לסינגפור, במרחק כולל של 15,332 ק״מ סה״כ. נזכיר כי חברת קוואנטס מפתחת גם תכנית שלמה בשם “Project Sunrise״ שמהותה הפעלת טיסות אולטרה ארוכות, בעיקר מאוסטרליה לאירופה.

תגובה
כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *