אל על מפרסמת היום כמעט כבכל שבוע את מבצע ״מסיבת נקודות״, במסגרתו מציעה החברה כרטיסי בונוס בהנחה של 50% על רכיב הנקודות, עבור חברי מועדון הנוסע המתמיד המחזיקים כרטיס אשראי FLY CARD. כלומר, אם טיסה בכיוון אחד ליעד מסוים עולה על פי מחירון כרטיסי הבונוס 16,000 נקודות במחלקת תיירים, המזמינים במסגרת ימי המבצע יכלו לרכוש את הכרטיס ב-8,000 נקודות בלבד בתוספת מיסים, בכפוף לזמינות.

היום, לראשונה מזה זמן רב, נכנסו למבצע גם טיסות לטוקיו, לטיסות בחודשים יוני-יולי. במסגרת המבצע מציעה אל על לרכוש כרטיס בונוס לטוקיו עבור 70,000 נקודות במקום 140,000 נקודות בשגרה, בתוספת שעומדת  מבדיקה שלנו במערכת ההזמנות על כ-60$ לכרטיס הלוך ושוב. במידה ואין ברשותכם מספיק נקודות, תוכלו גם להזמין כיוון אחד בעבור כ-35,000 נקודות + 30$.

מדובר במבצע משתלם למדי שכן בהיעדר אלטרנטיבות, מחירי הטיסות הישירות ליפן האמירו ומתחילים באזור ה-1,200$ בתעריף לייט (ללא הושבה או כבודה). ועם זאת, בשל הביקוש, יפן כמעט לא נכנסת לרשימה במבצעים שמפרסמת אל על מעת לעת. כמו כן, לכרטיס בונוס יתרונות נוספים על רכישה של כרטיס רגיל כולל זכאות לכבודה של 23 ק״ג, הושבה ואפשרות לשינוי וביטול הכרטיס תמורת תשלום.

חודש יוני מציין את תחילת הקיץ ביפן. מזג האוויר בדרך כלל חם אך לא חם מדי, עם טמפרטורה ממוצעת של 25.7 מעלות בטוקיו. עם זאת, זו גם תחילתה של העונה הגשומה, שמתחילה במאי באוקינאווה ומאמצע יוני עד תחילת יולי מגיעה גם לטוקיו, קיוטו ואוסקה, יעדים תיירותיים פופולריים. ועדיין, גם בעונה הגשומה הימים לרוב בהירים, חמים ולא חמים מדי. עד יולי, העונה הגשומה מסתיימת והטמפרטורות והלחות עולות.

בינואר השנה הודיעה אל על על הרחבתו של הקו לטוקיו ממתכונת עונתית (מרץ-נובמבר) למתכונת שנתית מלאה, זאת על מנת לתת מענה לעלייה ברצון הישראלים לטוס ליפן לצורכי תיירות וכמובן למגזר העסקי. הפיכתו של הקו לקו במתכונת מלאה יאפשר לאוכלוסיות מסוימות כמו אנשי עסקים וישראלים הגרים ביפן להסתמך על הקו לאורך השנה.

נזכיר, כי אל על הציגה תכנית מועדון חדשה בחודש ספטמבר האחרון. כחלק מהשינויים, חלה עלייה ברכיב הנקודות במחיר כרטיסי הבונוס, ומאידך ירידה משמעותית של רכיב המזומן. כלומר, כרטיסי הבונוס הפכו זולים יותר אך פחות נגישים בשל דרישה לכמות גבוהה יותר של נקודות. מבצעי ימי שלישי נחשבים משתלמים במיוחד ומורידים משמעותית את עלות הטיסה הכוללת, וככל שהטיסה יקרה יותר, כך ה״רווח״ של הנוסע מהמבצע גבוה יותר.

תגובה
    1. יצא כ-65$ הלוך ושוב במבצע אמש 🙂 בדקתי את זה ישירות במערכת ההזמנות.

    1. קשה להגיד האם טוקיו תחזור שוב במבצעי ימי שלישי, וגם אם כן כנראה שזה לא יהיה לשנה הבאה. ככלל, בדרך כלל עדיף להזמין כמה שיותר זמן מראש

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *