זו לא בדיחה של האחד באפריל: יצרנית המשקאות Liquid Death הודיעה כי תעניק במתנה לאחד מלקוחותיה מטוס אימון וקרב צ׳כי מדגם Aero L-39C Albatros.

מטוס האימון שהוגרל L-39C
מטוס האימון שהוגרל L-39C

יצרנית המשקאות האמריקאית Liquid Death היא יצרנית של פחיות מים שידועה בשיווק הייחודי שלה. החברה הוקמה לפני 5 שנים בלבד בשנת 2018, אבל מוערכת כבר בשווי של 1.4 מיליארד דולר נכון למרץ 2024. בהחלטה ״מעניינת״ למדי החליטה החברה להגריל מטוס אימון מתוצרת צ׳כי לזוכה מאושר יחיד. על מנת להשתתף בהגרלה, אנשים ידרשו להירשם באתר הקמפיין הייעודי ולהתחיל לרכוש מוצרים של החברה, כאשר כל רכישה תהווה כניסה להגרלה, עד ל-400 כניסות.

השי ה״צנוע״ שקיבל את השם ״The Dehydrator״ מוערך בשווי של כ-400,000$. ואם אתם מודאגים לגבי התחזוקה של המטוס, הזוכה יקבל גם באחסון של המטוס לשך שישה חודשים בהאנגר מחוץ לשיקגו, קסדה טיסה ממותגת וכיסוי של עלויות מס המכירה של המטוס. מעבר לכך, בחברה מדגישים כי הזוכה יהיה אחראי לכל ההוצאות הקשורות בעלות והפעלת המטוס, לרבות דלק ושכר לטייס, אם נדרש.

אם בכל זאת תחליטו שאין לכם מקום בחנייה של הבניין למטוס קרב, הזוכה יוכל להחליף את הפרס ב-250,000$ במקום. אנחנו מצטערים לאכזב את הקהל הישראלי, אבל מבדיקה שלנו בתנאי ההגרלה, היא פתוחה רק לתושבי ארה״ב בגיל 18 ומעלה, שם נמכרים מוצרי החברה. גם אם אתם מבקרים בארה״ב, לא תוכלו להשתתף בהגרלה ללא מספר זיהוי מקומי.

מטוס L-39 של צבא גינאה המישוונית. תמונה: ויקימדיה, kogo
מטוס L-39 של צבא גינאה המישוונית. תמונה: ויקימדיה, kogo

ואם בכל זאת מעניין אתכם מה תוכלו לעשות עם המטוס, נספר שה-L-39C הוא הגרסא הבסיסית של מטוס האימון מתוצרת Aero Vodochody הצ׳כית. זאת כאשר במשפחת ה-L39 יש גם גרסאות קרב מתקדמות יותר עם יכולות גבוהות יותר לנשיאת חימושים. גרסאת ה-C אשר משתתפת בהגרלה תוכננה במיוחד כמטוס לאימוני טיסה בסיסיים ומתקדמים, ויש בה מערכות לטיסת לילה, אווירובטיקה, ניווט ותמרוני לחימה. למטוס מהירות מרבית של 750 קמ”ש בגובה פני הים, טווח של 1,100 ק”מ ויכולת לטוס עד לגובה של 11,000 מ’.  שלדת המטוס בנויה בעיקר מסגסוגות אלומיניום וידועה בעמידות ובדרישות תחזוקה נמוכות.

למרות שמדובר במטוס שמיועד בעיקר לאימון, ניתן לצייד את גרסאת ה-L-39C גם בחימוש למשימות תקיפה קלות, לרבות כדורי נשק, רקטות ופצצות. עם זאת, חשוב לציין שהתפקיד העיקרי של ה-L-39C הוא אימון, והוא אינו נפרס בדרך כלל בקרב. את הגרסאות השונות של המטוס מפעילים חילות אוויר רבים בעולם החל מתימן, אלג׳יריה, אזרבייג׳ן, בלארוס, מצרים ועד אסטוניה, וייטנאם ועוד רבים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *