לראשונה מאז תחילת מלחמת חרבות ברזל חזר היום לפעילות טרמינל 1 בנתב״ג. הטיסות הראשונות בטרמינל שנפתח מחדש המריאו היום לרמון (אילת) ובתחילת חודש יוני צפויות לחזור גם הטיסות הבינ״ל מטרמינל 1. חברת אל על מודיעה היום כי גם המותג ״סאן דור״ יחזור לפעול מטרמינל 1, וגם יזכה את הנוסעים על ההפרש בעלות המיסים.

אל על הודיע שתזכה את הנוסעים שטיסתם הועברה מטרמינל 3 לטרמינל 1 בהפרש המיסים שהחברה משלמת לרשות שדות התעופה. המיסים שמשלמת החברה על כל נוסע דרך טרמינל 1 נמוכה ב-14$ מהעלות לנוסע בטרמינל 3 וזה גם יהיה ההפרש שבו יזוכו הנוסעים.  ההחזר יתבצע באופן אוטומטי לאמצעי התשלום. עם זאת, ללקוחות אשר ביצעו את ההזמנה דרך סוכני נסיעות חשוב לשים לב שההחזר יעשה דרך הסוכנות. במקרה של סוכנויות אינטרנטיות, כאשר אפשר להעריך שיהיה מאתגר יותר לקבל את ההפרש.

היעדים הרלוונטיים של סאן דור אליהם יועתקו הטיסות לטרמינל 1: פאפוס ולרנקה שבקפריסין; קפלוניה, רודוס, סיטיה (כרתים), וסלוניקי שביוון; טבילסי ובטומי שבגיאורגיה; וקישינב במולדובה. במקביל תמשיך להפעיל סאן דור נכון לעכשיו חלק קטן מטיסותיה מטרמינל 3, כולל טיסות לפורטו שבפורטוגל, ורשה וקרקוב שבפולין וטיווט שבמונטנגרו.

באל על גם מציינים כי ההפרש בגובה מס הנמל יאפשר לסאן דור להוזיל את מחירי הטיסות שימריאו מטרמינל 1. כמו כן מציינים כי המעבר לטרמינל 1 יאפשר לחברה לווסת את העומסים בדלפקי הצ’ק אין בשני הטרמינלים.  באזור A בטרמינל 1 יבצעו הנוסעים בידוק ביטחוני, צ’ק אין לטיסה, שליחת מזוודות וביקורת דרכונים. נוסעים הטסים עם תיקי יד בלבד יוכלו לדלג על עמדות הצ’ק אין לשליחת מזוודות ולגשת ישירות לשירות מעבר ביטחון באזור W בטרמינל 1, בדומה לקיים בטרמינל 3.

חשוב להגיד שכל חברות התעופה מחויבות להחזיר את החלק היחסי של המיסים לנוסעים, שכן מדובר במס שנגבה דרך חברת התעופה עבור רשות שדות התעופה. כך למשל חברות תעופה גם מחויבות להחזיר את החלק של המיסים במקרה שבו נוסע לא עלה לטיסה מסוימת, גם אם בתנאי הכרטיס לא היה ניתן לבטלו.

תמונה: דני שדה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *