אחרי שהודיעה על החזרת מטוס אמבאר נוסף לשירות וכן חכירה של מטוס איירבוס A321, היום מודיעה ארקיע על הוספת מטוס בואינג נוסף לצי המטוסים של החברה. ולא סתם מטוס, אלא מטוס בצביעה ייחודית.

חברת ארקיע חתמה היום על הסכם לחכירה של מטוס מדגם בואינג 737-700 אשר שייך לחברת התעופה האוקראינית SkyUp. ההסכם הוא לחכירה רטובה, כלומר חברת התעופה האוקראינית היא זו שתפעיל את הטיסות ובתוך כך תספק את המטוס וצוות האוויר, כאשר לכל טיסה יתלווה דייל דובר עברית של ארקיע. המטוס החדש צפוי להצטרף  לצי המטוסים של ארקיע ויתחיל לטוס בשירות החברה החל מתחילת יוני ועד לסוף אוקטובר.

ארקיע הודיעה לאחרונה על מספר צעדים שיאפשרו לה להגדיל את מספר הטיסות שהיא מפעילה בעונת הקיץ המבוקשת. רק החודש הודיעה ארקיע על עסקה לחכירה של מטוס איירבס A321 מהדור הקודם (A321ceo) שיתווסף לצי המטוסים של החברה למשך 3.5 שנים במתכונת של חכירה יבשה, כלומר יופעל באופן מלא על ידי צוותי האוויר של ארקיע. נזכיר כי קודם לכן הודיעה ארקיע על כוונתה להחזיר מטוס אמבראר נוסף לשירות כדי להפעיל את לוח הטיסות של החברה לאביב-קיץ.

חברת SkyUp היא חברת תעופה אוקראינית בעלת צי של 13 מטוסי בואינג 737. לפני המתקפה של רוסיה על אוקראינה היה בסיס החברה בקייב והיא הפעילה החברה טיסות גם מתל אביב. לאחר תחילת המלחמה וסגירת המרחב האווירי של אוקראינה, עברה SkyUp להציע לחברות תעופה זרות לחכור את מטוסיה, בין היתר כתמיכה בחברת התעופה ובאוקראינה.

מטוס 737 של חברת התעופה SkyUp בצביעת FC Shakhtar Donetsk. תמונה: רינה ועמיר ויסבלט
מטוס 737 של חברת התעופה SkyUp בצביעת FC Shakhtar Donetsk בנתב״ג. תמונה: רינה ועמיר ויסבלט

המטוס שצפוי להצטרף לצי של ארקיע הוא בעל 148 מושבים במחלקת תיירים. מדובר במטוס ייחודי אשר צבוע בצביעה מיוחדת בשיתוף פעולה עם מועדון הכדורגל האוקראיני FC Shakhtar Donetsk. המטוס גם ביקר בישראל בעבר במסגרת טיסות של חברת SkyUp. למטוס המדובר מדגם 737-700 טווח טיסה של 6,230 ק״מ מה שייאפשר לארקיע להפעיל את רוב היעדים שלה באמצעותו.

עוז ברלוביץ, מנכ”ל ארקיע: “המטוס הנוסף אשר יצטרף לצי המטוסים, יאפשר לנו להגדיל את כמות הטיסות ובכך לתת מענה לביקוש הגדול של הנוסעים בעונת הקיץ הקרובה. בנוסף מהלך זה יאפשר להמשיך ולהרחיב את מפת היעדים של החברה, מעבר ל-27 שארקיע כבר טסה אליהם כיום.”

תגובה
  1. רק אם יורשה לי להבין איך שייך 737 עם 148 מקום כאילו ארקיע הולכים להטיס נוסעים במטוס מרווח?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *