בלוגר התעופה המוביל זאק גריף (Zach Griff) פרסם ברשתות החברתיות תמונות מביקור שלו בישראל וחתם את הפוסט בכיתוב  עם ישראל חי ובמסר להחזרת החטופים. הביקורת, האיומים והשנאה לא איחרו להגיע.

בלוגר התעופה זאק גריף. תמונה: The Points Guy
בלוגר התעופה זאק גריף. תמונה: The Points Guy

זאק גריף הוא אחד מהבלוגרים המוכרים בעולם התעופה, עם 140,000 עוקבים באינסטגרם בלבד. גריף כותב לבלוג התעופה המוביל The Points Guy ומתחזק גם נוכחות רשתית עצמאית משמעותית ברשתות החברתיות שם הוא מפרסם בעיקר חוויות טיסה שלו עם לא מעט חברות תעופה. הוא נחשב לכתב מוביל בענף התעופה הבינ״ל וסיקר כנראה מאות טיסות מהייחודיות ביותר שקיימות בענף.

ובתוך כל זה בולט במיוחד פוסט אחד שפרסם גריף לפני מספר ימים שעוסק כולו בתמיכה בישראל לאור אירועי ה-7 באוקטובר. את הפוסט פתח גריף במשפט: ״זה היה הטיול הכי משמעותי שעשיתי אי פעם״. בהמשך הוא מתאר כיצד במהלך הביקור בישראל ביקר משפחות שכולות ביום הזיכרון, פעל לקידום החזרת החטופים וביקר בקיבוצי הדרום ובאתר פסטיבל הנובה שבו ״נרצחו 400 צעירים, תמימים, אוהבי חופש, ישראלים ולא ישראלים״. לפוסט צירף הבלוגר תמונות של דגל ישראל, אתר ההנצחה במתחם הנובה, החורבן בניר עוז, הכותל וכיכר החטופים.

גריף, יהודי אמריקאי, מתאר את הרצון שלו לבקר בישראל על רקע העליה המסוכנת באנטישמיות ברחבי ארה״ב.  לצד לא מעט תגובות תמיכה בגריף על התמיכה בישראל לאחר אירועי ה-7.10, לפוסט שקיבל כבר כ-900 תגובות הגיעו לא מעט תגובות שטנה כלפי גריף ואיומים להפסיק לעקוב אחריו. ההאשמות הביזאריות נעו בין תמיכה ברצח עד ועד להאשמות משעשעות יותר על ניכוס מאכלים לאומיים, לאור תמונה שהעלה הבלוגר של מנת חומוס ופלאפל.

בשיחה עם חדשות תעופה גריף מספר לנו שאכן ב-24 השעות הראשונות שלאחר הפוסט הפסיקו לעקוב אחריו כ-3,500 עוקבים. ״קיבלתי מבול של שנאה – בתגובות, חסימות, הסרת עוקב והודעות פרטיות. למרות זאת אני עומד מאחורי כל מה שכתבתי. אני יהודי. אני ציוני. ואני עומד לצד ישראל״. עוד סיפר לנו גריף על ההחלטה לפרסם את הפוסט לאחר הביקור: ״ כשאני חושב על מה שראיתי ממקור ראשון אחרי יותר משבוע בישראל, לא הייתי מהסס לפרסם שוב משהו. מפגישה עם בני משפחה של בני ערובה ועד לביקור בהרס בקיבוץ ניר עוז, עכשיו יותר מתמיד הגיע הזמן שאעמוד על מה שאני מאמין בו.״

לישראל הגיע גריף בטיסה במחלקת עסקים של אל על במטוס ה-787 מדובאי, חוויה אותה הוא סיכם במילים: ״מחלקת העסקים המחודשת במטוסי ה-787 של אל על הייתה ⭐⭐⭐⭐⭐”. הטיסה בוצע במטוס ה-787 של אל על בצביעת הרטרו שקיבלה את השם ״רחובות״ ואת הסרטון המלא עם החוויה שלו מהטיסה פרסם בעמוד האינטסגרם שלו. 

בימים שבהם התמיכה בישראל בשפל היסטורי, כל הבעת תמיכה שכזו בקהילה הבינ״ל חשובה בהחלט. מוזמנים להראות לגריף את התמיכה שלכם בחזרה בעמוד האינסטגרם שלו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *