חברת הלואו קוסט הטראנס אטלנטית Norse Atlantic Airways השיקה בשבוע שעבר את קו הטיסות הראשון של החברה מהמזרח התיכון, עם בשורה משמעותית לטסים מיוון לארה״ב.

למי שעדיין לא שמע על חברת התעופה נורס אטלנטיק, מדובר בחברת לואו קוסט נורווגית צעירה שפועלת בעיקר בקווים טראנס אטלנטיים. המשמעות היא שהחברה שואפת להציע טיסות מוזלות, בעיקר ממערב אירופה (אוסלו, פריז, לונדון ורומא) לארה״ב. הייחודיות של החברה היא שכל הצי שלה מורכב ממטוסי בואינג 787 דרימליינר חדישים שמציעים חוויית טיסה משודרגת.

מאתונה לניו יורק ב-92$
מאתונה לניו יורק ב-92$

כעת משיקה החברה את קו הטיסות הארוך ביותר שלה לניו יורק, מאתונה, עם עד חמש טיסות שבועיות בימים ראשון, שלישי, רביעי, חמישי ושישי. באופן רשמי מפרסמת החברה את הטיסות במחיר של החל מ-239 אירו במחלקת תיירים ו-458 אירו במחלקת הפרימיום לכיוון אחד. בפועל, ניתן למצוא כרטיסי טיסה לכיוון אחד מאתונה לניו יורק החל ממחיר של 106$ בלבד. זאת, כאשר המתחרות מוכרות כרטיסי טיסה במחירים שמתחילים מ-600$.

כיאה לחברת לואו קוסט, גם במקרה הזה תעריפי הבסיס יכללו תיק גב בלבד ותידרש תוספת תשלום עבור כבודה, הושבה, ארוחה ואפשרות שינוי. עם זאת, למרות שמדובר בלואו קוסט, כל נוסע מקבל מושב עם משענת ראש מתכווננת עם מערכת מולטימדיה אישית לצפייה בתכני בידור.

מטוס 787 של חברת Norse Atlantic
מטוס 787 של חברת Norse Atlantic

חברת נורס אטלנטיק הוקמה בשנת 2021 אבל כבר מפעילה מספר לא קטן של קווים טראנס אטלנטיים. בתוך כך, מפעילה טיסות לואו קוסט בין ניו יורק ואוסלו, רומא, ברלין, פריז, ולונדון; לוס אנג׳לס לאוסלו, פריז ולונדון; מיאמי לאוסלו ולונדון וכן אורלדו ולונדון. כמו כן, מפעילה את אחד מקווי הלואו קוסט היחידים בין אירופה למזרח, עם טיסות בין אוסלו לבנגקוק.

חשוב להגיד שנורס נכנסת בשוק עם תחרות לא מעטה על טיסות לניו יורק. כיום קיימות טיסות ישירות בין אתונה לניו יורק של חברות התעופה האמריקאיות הגדולות (יונייטד, דלתא ואמריקן איירליינס), עם עד 2 טיסות יומיות. כמו כן, גם חברת התעופה אמירייטס מפעילה טיסות בין אתונה לניו יורק, למרות ששתיהן לא מהוות בסיס הפעילות של החברה.

נורס אטלנטיק מציעה שתי מחלקות שירות: תיירים ופרימיום, ללא מחלקת עסקים. הנוסעים יכולים לבחור בין 3 תעריפים שונים: Light, Classic ו-Flextra, כל אחד מהם יציע לנוסעים תוספות שונות. זאת כאשר אפשרות הבסיס (לייט) תציע לנוסעים את המינימום האפשרי, בזול. מהצד השני, התעריף היקר ביותר Flextra יציע לנוסעים כבודה של 23 ק״ג, טרולי של 10 ק״ג, ארוחה, עלייה מוקדמת למטוס ואפשרות שינוי וביטול של הטיסה.

תגובה
כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *