אחרי שחידשה את טיסותיה לתל אביב באמצע חודש מאי, חברת התעופה אייר אינדיה נערכת להרחיב את פעילותה בישראל עם טיסות ישירות בין תל אביב למומבאי כבר בקיץ הקרוב.

חברת התעופה הלאומית של הודו הגישה בקשה להפעיל טיסות ישירות בין נתב״ג ומומבאי החל מתחילת חודש יולי. סה״כ מתכננת החברה להפעיל תחילה עד 3 טיסות שבועיות ישירות מתל אביב למומבאי, בנוסף לחמש טיסות שבועיות שמפעילה בין תל אביב לניו דלהי בימים ראשון עד חמישי.

יצוין, כי נכון לעכשיו החברה טרם פרסמה הודעה רשמית בנושא וכן טרם קיבלה אישור סופי מרשות התעופה האווירית להפעיל את הקו ובהתאם טרם החלה מכירת כרטיסים בקו זה. נזכיר כי לא מדובר בתכנית חדשה ואייר אינדיה תכננה עוד לפני מלחמת חרבות ברזל להפעיל טיסות ישירות מתל אביב למומבאי ובנגלור. מעבר לטיסות ישירות למומבאי, הקו החדש גם יגדיל את מגוון טיסות הקונקשן שמציעה אייר אינדיה מתל אביב ליעדי פנים בהודו ויעדים נוספים במזרח ואוסטרליה. בהקשר לטיסות למזרח, אמנם מרבית הטיסות של אייר אינדיה יוצאות מדלהי, אך החברה מפעילה מספר מצומצם של טיסות גם ממומבאיי לבנגקוק, סינגפור ומלבורן.

הפעילות של אייר אינדיה בישראל משמעותית לשוק המקומי שכן היא אחת מחברות התעופה שמכניסות תחרות חשובה בטיסות למזרח, יחד עם חברות התעופה מהאמירויות. בתוך כך, אייר אינדיה מציעה לעיתים קרובות מחירים אטרקטיביים במיוחד לטיסות ליעדים במזרח שאהובים על הישראלים, ולא פחות חשוב מכך גם תנאים גמישים למדי כמו זכאות ל-2 מזוודות לכל נוסע כבר בתעריף הבסיס. נזכיר שעם חזרתה לתל אביב, פרסמנו כי אייר אינדיה מציעה טיסות מתל אביב לבנגקוק החל ממחיר של 580$ לכרטיס הלוך ושוב.

מחלקת עסקים במטוסי איירבוס A350 של אייר אינדיה
מחלקת העסקים החדשה של אייר אינדיה במטוסי האיירבוס A350

הטיסות למומבאי צפויות להתקיים בשלב ראשון במטוסי בואינג 787, בדומה לאלו שמפעילה אייר אינדיה בקו לדלהי. סה״כ מחזיקה אייר אינדיה ב-27 מטוסי בואינג 787-8 בגיל ממוצע של כ-10 שנים. לאחרונה החלה אייר אינדיה להצטייד במטוסי איירבוס A350 חדישים, שהם המטוסים הראשונים של החברה להכיל עיצוב פנים חדש לחלוטין ומשודרג ביחס לזה הקיים במטוסי הבואינג 787.

מאז הרכישה של אייר אינדיה על ידי קבוצת טאטא בשנת 2022, אייר אינדיה מתקדמת בצעדי ענק להפוך לשחקנית מרכזית בתעשיית התעופה העולמית. הבעלים החדשים של החברה החליטו להפוך אותה לאחת מחמש חברות התעופה המובילות בעולם ובתוך כך, כבר ביצעו הזמנות ענק של 470 מטוסי בואינג ואיירבוס, עם אפשרות לרכישה של 370 נוספים.

תגובה
  1. מתי צפויה מכירת כרטיסים והאם יש אופציה שיהיו כרטיסים זולים לתאילנד לקיץ?

    1. אני מאמין שתפתח מכירת כרטיסים בקרוב, מיד אחרי אישור רשות התעופה האווירית להפעלת הקו. אני גם מאמין שבימים הראשונים יהיו הרבה מקומות פנויים כלומר יהיו מציאות בהיבט המחיר. שווה לעקוב.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *