אל על אמנם ביטלה בשנת 2022 את הטיסות הישירות מתל אביב לטורונטו, אבל בכל זאת המריאה היום טיסה של החברה בקו הזה בדיוק. אל על הפעילה טיסה מיוחדת בחכירה עבור המדינה, וספציפית עבור רשות האוכלוסין וההגירה, אשר הטיסה כ-260 זרים, מרביתם אריתראים, לקנדה, במסגרת הסכם עם המדינה. בקרב הנוסעים היו משפחות ונוסעים בודדים.

טיסת אל על לטורונטו באתר flightradar24
טיסת אל על לטורונטו באתר flightradar24

ברשות האוכלוסין הודיעו כי מדובר בחלק מהפעילות של הארגון לסיוע לזרים השוהים בישראל ומבקשים סיוע ביציאה ממנה. בתוך כך פרסמו כי היחידה לסיוע ליציאה מרצון סייעה מתחילת שנת 2024 לכ 1330 זרים לצאת מהארץ, חלקם למדינות מוצאם וחלקם למדינות שלישיות. תהליך יציאתם מישראל נעשה במסגרת הליך יציאה מרצון, במהלכן הגישו בקשה לטוס לקנדה ועיתוי ההטסה תואם איתם.

טיסת LY3029 המריאה מתל אביב בשעה 06:04 בבוקר וצפויה לנחות בטורונטו בשעה 10:09 (זמן מקומי), לאחר כ-11 שעות טיסה. הטיסה הופעלה במטוס בואינג 787-9 של אל על עם 217 מושבים ב-3 מחלקות: עסקים (32 מושבי מיטה), פרימיום (35 מושבים) ותיירים (204 מושבים).

חשוב להגיד שמאז המתקפה האיראנית משהה אייר קנדה את טיסותיה לישראל, ונכון לעכשיו כל טיסות החברה לכאן מבוטלות לפחות עד חודש אוגוסט. כמו כן, בשנת 2022 הודיעה אל על כי תבטל קווי טיסה פופולאריים יחסית של החברה לטורונטו, בריסל וורשה בשל התאמת לוח הטיסות של החברה לעידן שלאחר מגפת הקורונה. נכון להיום החברה חידשה רק את טיסותיה לוורשה, באמצעות חברת הבת סאן דור.

תמונה: אגנס אוירינגל

תגובה
 1. אל על שמתיימרת להיות חברת התעופה של כול הישראלים והיהודים בעולם פשוט נטשה את הקהילה היהודית והישראלית בקנדה בשביל לעשות עוד קצת כסף על חשבון משפחות שלמות שצריכות כעת להתמודד עם מחירי כרטיסי טיסה גבוהים מאוד ללא תחרות. ותודה ל”אל על” על כך.

 2. 😢😢😢😢😢וואי..
  איזה בעסה. למה לא פורסם?
  שנתיים לא ביקרתי את הנכדים שלי בגלל הקושי עם הקונקשנים ובגלל שאין טיסות ישירות לטורונטו….

  בבקשה תחזירו את הקו לטורונטו !

 3. היגיע הזמן להחזיר את הטיסות לטורונטו.
  גם יהודי טורונטו, גם ישראלים שחיים בטורונטו וגם ישראלים בארץ זקוקים לטיסות האלה!
  יכולתם להרוויח הרבה כסף במיוחד שאין חברות אחרות בקו.
  קדימה, תרימו את הכפפה.
  הסקר שערכתם בטורונטו בין 500 נשאלים לא שיקף את האמת לגבי יינות אל על.

 4. לא מבינה איזה סקר נערך אבל הוא ממש לא משקיף את צורך הקהילה היהודית בגלל והישראלית בפרט בטורונטו וקנדה. הצורך להרגיש חלק מישראל והבטיחות הפ היום חזקים וחשובים מתמיד ואי היכולת לטוס ישירות לישראל ממש מקשה על כולם.
  בבקשה תשקלו שוב ותחזירו את הטיסות לקנדה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *