בשבוע שעבר נחת בנתב״ג מטוס מעניין מאוד של חברת אייר פראנס. מדובר במטוס איירבוס A350 חדש לחלוטין עם מחלקות ההושבה החדשות והייחודיות של החברה.

ביום שישי האחרון נחת בנתב״ג כמו בכל יום מטוס איירבוס A350 של חברת אייר פראנס. מדובר במטוס חדש לחלוטין שלמעשה נמסר לחברת התעופה הצרפתית מיצרנית המטוסים איירבוס רק יום לפני, ב-20 ביוני, כך שתל אביב הייתה היעד הראשון של המטוס. מאז כבר הפעיל המטוס טיסה של החברה להונג קונג, והיום צפוי לטוס לתל אביב שנית. אייר פראנס מפעילה טיסה יומית בין תל אביב לפריז במטוסי איירבוס A350-900 והיא נשארה אחת מחברות התעופה האירופאיות היחידות שמפעילה טיסות לתל אביב במטוסים רחבי גוף שמציעים חווית טיסה משודרגת.

הייחודיות של המטוס החדש היא שמדובר באחד מהמטוסים שמכילים את מחלקות ההושבה (תיירים, פרימיום ועסקים) החדשות והיוקרתיות של החברה שהוצגו בשנה שעברה. מדובר במחלקות ששימשו תחילה רק את מטוסי הבואינג 777 שפועלים בקו בין ניו יורק לפריז, ומאוחר יותר הוחלט להתקין אותם גם במטוסי A350 חדשים שנמסרים לחברה.

אמנם גם מטוסי ה-A350 הקיימים של החברה מציעים מוצרים נוחים במיוחד, אבל עדיין מדובר בקפיצת מדרגה באיכות המוצר שמציעה אייר פראנס לנוסעים. אנחנו ניסינו את מחלקת העסקים החדשה של החברה במטוסי ה-777 בטיסה מניו יורק לפריז ואנחנו יכולים להעיד שבהחלט מדובר במחלקה משודרגת שמציעה חוויית טיסה ייחודית.

מחלקת עסקים חדשה של איי פראנס מגיעה גם לאיירבוס A350
מחלקת עסקים חדשה של איי פראנס מגיעה גם לאיירבוס A350

בתצורה החדשה יכללו מטוסי ה-A350 שלוש מחלקות: עסקים (48 מושבים), תיירים פרימיום (32 מושבים) ותיירים (212 מושבים). מחלקה דומה הותקנה קודם לכן ב-12 מטוסי 777-300ER שפועלים בקו שבין פריז לניו יורק. מחלקת העסקים החדשה יוקרתית במיוחד, ובנוסף לגישה ישירה למעבר מכל מושב כפי שהיה עד היום, כל נוסע יקבל סוויטה פרטית עם דלת נגללת שתאפשר פרטיות מקסימאלית. למושבים בשורה הראשונה יש מרחב נוסף לרגליים שיוצר חלל פרטי גדול למדי.

בכל מושב במחלקת עסקים מותקן מסך רחב בגודל 20 אינץ’ ברזולוציית של 4K וטכנולוגיית בלוטות׳ לחיבור מכשיר אישי. כמו כן, בכל מושב יציאות USB A ו-C ומטען אלחוטי. במטוס גם קיים גם חיבור WiFi לאינטרנט אלחוטי. תכונה חדשה נוספת תאפשר ללקוחות לחבר את המכשיר האישי שלהם ישירות למסך ולהשתמש בו כשלט רחוק. לכל נוסע יש גם יחידת אחסון אישית המכילה אוזניות מפחיתות רעש, מראת איפור ומקום לחפצים אישיים של הנוסע.

מחלקת עסקים חדשה של איי פראנס מגיעה גם לאיירבוס A350
מחלקת עסקים חדשה של איי פראנס מגיעה גם לאיירבוס A350

גם המושבים במחלקת תיירים פרימיום ותיירים קיבלו שדרוג. מושבי תיירים פרימיום מציעים 94 ס”מ מרווח לרגליים ורוחב של 48 ס”מ כריות המושב עוצבו מחדש וכל נוסע יקבל אוזניות שמע מפחיתות רעש ויציאות USB A ו-C. בשתי המחלקות לכל נוסע יהיה מסך רחב בגודל 13.3 אינץ’ ברזולוציית 4K עם חיבור בלוטות’ לטובת חיבור מכשיר אישי. ללקוחות בכל המחלקות תהיה גישה לאינטרנט Wi-Fi, כחלק משירות Air France Connect.

אייר פראנס מפעילה כיום 31 מטוסי איירבוס A350 מתוכם 11 מטוסים כבר קיבלו את המחלקות החדשות. סה״כ הזמינה אייר פראנס 41 מטוסי איירבוס וכל המטוסים החדשים שצפויה לקבל החברה מעתה יכללו את המחלקות החדשות של החברה. 

תגובה
כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *