ישראייר מודיעה היום לבורסה כי היא חתמה אתמול על הסכם לרכישת השליטה במרכז תחזוקת מטוסים בו היא שותפה היום בקפריסין בשם ״Bird Aviation MRO״.

מרכז התחזוקה (MRO -maintenance, repair and overhaul) המדובר מספק שירותי אחזקת מטוסים למגוון גדול של חברות בעולם כולל חברות תעופה גדולות. עם רכישת השליטה, מתכננת החברה להגדיל את כושר הייצור של מרכז התחזוקה במטרה לענות על ביקושי השיא לתחזוקה כבדה, הנגזרים מהמחסור הקיים בשוק התעופה למטוסים צרי גוף.

על פי ישראייר, רכישת השליטה במרכז התחזוקה בקפריסין תחזק את היתרונות התפעוליים של ישראייר בתחזוקת שוטפת ובתחזוקה כבדה, תגדיל את הגמישות התפעולית, ומטבע הדברים כתוצאה מאיחוד מרכז התחזוקה לדוחות החברה, תשפר את רווחיות החברה והכנסותיה. ישראייר עצמה עושה שימוש במרכז המדובר לתחזוקה מטוסיה.

על פי ההודעה לבורסה, ישראייר צפויה לשלם סך של כ-3.6 מיליון אירו על העסקה. בשלב הראשון, במועד החתימה על ההסכם תרכוש ישראייר מהמוכרת 25% מהחברה בתמורה לסך של כ-2.3 מיליון אירו. בשלב השני, אשר יחול בחלוף שנה לאחר השלב הראשון, תרכוש ישראייר מהמוכרת 12.5% נוספים בתמורה לסך של 1.375 מיליון אירו אשר ישולמו בסמוך לאותו מועד, כך שבתום השלב השני צפויה ישראייר להחזיק ב-87.5%. כמו כן, נעשו הסכמי עם הבעלים הקודמים ביחס להלוואות בעלים של החברה.

Bird MRO Aviation מחזיקה במספר רשיונות תחזוקתיים, אירופאיים וישראליים והיא מתמחה בין היתר, בתחזוקה כבדה וקלה, לרבות של מטוסי האיירבוס A320, דגם המטוס בו עושה שימוש ישראייר בצי המטוסים שלה. כמו כן מציעה החברה שירותי הסבת מטוסים לרבות שינוי קונפיגורציית קבינה, התקנות ועוד.

רכישת השליטה במרכז התחזוקה בקפריסין, הוא צעד נוסף במימוש התכנית האסטרטגית של ישראייר, לביזור הכנסותיה מחוץ לישראל, כחלק מתהליך ניהול הסיכונים אותו מנהלת החברה. עם רכישת השליטה במרכז התחזוקה בקפריסין, מתכננים בחברה להתמקד בצעדים נוספים במימוש התכנית האסטרטגית, בדגש על מיצוי את המו”מ לרכישת מניות בחברת סמרטווינגס הצ’כית.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *