עדכון (6.10): בהמשך לפניית חדשות תעופה, מנכ״ל חברת Philippine Airlines ציין כי החברה נאלצה לבטל את הטיסות באוקטובר בשל המשך התפשטות המגיפה במדינה. עם זאת, ציין כי החברה עדיין מתכננת להפעיל את הקו בעתיד.

השבוע הופיעו לראשונה שתי טיסות חדשות של חברת Philippine Airlines בקו שבין ישראל והפיליפינים. טיסה PR687 תצא מתל אביב לכיוון מנילה ביום 7.9 (יום ה׳) וביום 9.9 (יום ש׳) בשעה 21:45.  כרגע הן צפויות להתבצע במטוסי ה-A350-900 החדישים של החברה.

טיסת PR687 מתל אביב למנילה
טיסת PR687 מתל אביב למנילה

נכון לשעה  לא ידוע האם מדובר בהתקדמות לקראת טיסות ישירות בין המדינות עליהן הכריזה החברה בחודש אפריל 2021.  כפי שניתן לראות מטה, בחודש מאי השנה כבר נכנסה ישראל ללוח הטיסות של החברה, אך לאור התפתחות המגפה ומצבה הכלכלי של החברה, הפעלת הקו לא יצאה לפועל.  בחודש ספטמבר השנה חזר נשיא החברה Gilbert Santa Maria על מחויבותה להפעיל טיסות לישראל.

הטיסות לתל אביב בלוח הטיסות של חברת פיליפין איירליינס מאי 2021
הטיסות לתל אביב כפי שהופיעו בלוח הטיסות של החברה במאי 2021

כרגע קבעה החברה טיסות רק בכיוון שבין תל אביב למנילה. לכן יתכן ומדובר בטיסות שכר שמטרתן הטסת אזרחים פיליפינים למולדת.

יצוין כי כרגע מדינת הפיליפינים סגורה לתיירות נכנסת. עם זאת, משקיעה המדינה מאמץ גדול לחסן את כל עובדי התיירות במדינה עד סוף השנה הנוכחית. לאחר מכן תוכל לאפשר תיירות נכנסת בחופשיות גדולה יותר.

Philippine Airlines היא חברה המדורגת 4 כוכבים במדד Skytrax ובמקום ה-52 בין כל חברות התעופה בעולם (לאחר שהייתה במקום ה-28 בתחרות של 2019). אין ספק שהגעתה לישראל תהווה בשורה משמעותית לנופשים במזרח.