מדינת הפיליפינים נבחרה לארח את ועידת התיירות הבינ״ל השנתית של World Travel & Tourism Council. לאור מגבלות הטיסה בעולם ובפיליפינים בפרט נדחה הפורום שתוכנן לחודש אוקטובר לשנה הבאה וצפוי להתקיים בחודש מרץ. 

בועידה משתתפים נציגים מרחבי העולם המייצגים את החברות הגדולות והבולטות ביותר בתעשיית התיירות העולמית. בהם בכירי תעשיית התיירות וגם נציגי ממשל. מטרת הכנס הגברת המודעות לחשיבות תחום התיירות כסקטור כלכלי משמעותי. 

למרות השיפור במדדי התחלואה, המדינה עדיין מתמודדת עם גל תחלואה וממוצע של 14,000 מאומתים חדשים מדי יום. זאת כאשר רק מעט מעל 20% מהאוכלוסייה חוסנה בשתי מנות חיסון.  בהתאם לכך, המדינה סגורה לתיירות נכנסת.

משרד התיירות הפיליפיני פועל ביתר שאת כדי לשנות את מצב זה ולפתוח את המדינה לתיירות. המשרד שואף לחסן עד סוף שנת 2021 את כל עובדי תעשיית התיירות בארץ האיים. עד כה חוסנו יותר מ- 51 אחוז מהם. כמו כן, ביקשו לצמצם את מספר ימי הבידוד הנדרשים בהגעה למדינה.

שרת התיירות של הפיליפינים ציינה כי הושקעו משאבים רבים על מנת להתאים את תשתיות התיירות במדינה לתקופה.  ציינה כי אחת ממטרות המשרד היא למצב את הפיליפינים כמובילה עולמית בתחום תיירות הכנסים והאירועים.  

כזכור, חברת התעופה הלאומית Philippine Airlines הצהירה כבר מספר פעמים כי בכוונתה להפעיל טיסה ישירה לישראל. בחודש ספטמבר 2021 אף חזר נשיא החברה על מחוייבותו להפעיל את הקו, למרות הקשיים הכלכליים שבהם נמצאת החברה. אין ספק כי טיסות ישירות יגדילו משמעותית את היקף הישראלים המגיעים אל היעד.

משרד התיירות של הפיליפינים יצא בימים אלה בקמפיין חדש בעברית “יותר כיף מחכה בפיליפינים” שמטרתו חשיפת היעד לקהל הישראלי, מוזמנים לצפות: