חברת Wizz Air Abu Dhabi הודיעה כי בכוונתה לפתוח שני קווי תעופה בין אבו דאבי וירדן (עקבה ועמאן). בכך היא תגיע לקרוב ל-30 יעדים מאבו דאבי, בהם הקו לישראל שייתכן  ועכשיו יתפוס תאוצה גדולה נוכח המשבר התעופתי בין ישראל לדובאי. בין השאר החברה טסה מאבו דאבי לירוואן, וינה, סרייבו, באקו, סופיה, אתונה, מיקונוס, סנטוריני, חאניה, בוקרשט, קרקוב ואלכסנדריה.

וויזאייר אבו דאבי היא חברת בת של חברת התעופה ההונגרית וויזאייר והוקמה כמיזם משותף עם חברת האחזקות הממשלתית של אבו דאבי שמחזיקה 51% ממניות המיזם. שאר המניות נמצאות בידי חברת האם ההונגרית.

פתיחת הבסיס באבו דאבי נעשתה, בין השאר, כניסוי של החברה ההונגרית להקים בסיסי פעילות ביעדים מובילים במזרח התיכון. בשנת 2018 התכוונה וויזאייר להקים בסיס (HUB) בתל אביב וקיימה דיונים עם גורמי ממשל שונים בישראל. אולם לדברי מנכ״ל החברה, יוזף וארדי, ממשלת ישראל עיכבה את בקשתה של וויזאייר ובכך מנעה ממנה את האפשרות להתרחב.

בשיחה עם מנכ״ל החברה ב-2018, כאשר היא קיבלה את המטוס ה-100 וערכה אירוע גדול בבודפשט הוא אמר כי וויזאייר ביצעה בזמנו מישראל טיסות ליותר יעדים מכל חברה זרה אחרת. כמו כן הוסיף כי הטיסות מחלק מיעדי מרכז אירופה הן ארוכות עבור סוג הפעילות של החברה לכן היא מבקשת להקים בסיס פעולה בתל אביב. ואראדי העריך אז כי החברה אינה מקבלת אישור הפעלת בסיס בתל אביב בשל לחץ מצד חברות התעופה הישראליות וכן בשל נושאי בטחון.

בינתיים הודיעה השבוע החברה באבו דאבי על פתיחה של קו לעקבה מה-28 באפריל ולעמאן בירת ירדן מה-30 באפריל. בשני הקווים היא תבצע 2 טיסות שבועיות במטוסי איירבוס A320Neo.

יצוין, כי חברת האם מבצעת כבר טיסות לעקבה מוינה, רומא ובודפשט ולדברי מנכ״ל החברה באבו דאבי, ג׳ורדן ברלואי, חברת הבת האמירתית מתכוונת להרחיב את רשת הנתיבים ולהוסיף טיסות לכל מקום שניתן וככל שמגבלות התעופה שנעשו בשל מגפת הקורונה, יוסרו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *