שלוש חברות התעופה הישראליות, אלעל, ישראייר וארקיע, יוציאו בימים הקרובים טיסות חילוץ מאוקראינה בכדי להחזיר את אלפי הישראלים השוהים במדינה. זאת לאור האפשרות כי רוסיה תפלוש בימים הקרובים לאוקראינה ובשל החמרת אזהרת המסע לאוקראינה. כחלק מאזהרת המסע קוראת ממשלת ישראל לישראלים להקדים את שובם לישראל וכן לשקול נסיעות למדינה.

ראשונה להודיע על טיסות החילוץ היתה חברת ארקיע שכבר אחר הצהרים מסרה כי תוציא מטוסים לקייב, ביום שני, ולאודסה ביום שלישי על מנת לסייע לישראלים לשוב ארצה. ארקיע הודיעה כי ככל שיהיה צורך היא תוסיף טיסות וציינה כי היא בקשר עם משרד החוץ. בנוסף פתחה החברה קו חם לישראלים באמצעות הוואטסאפ במספר הטלפון 03-6903712.

חברת ישראייר הודיעה כי כבר ממחר, יום א׳, היא תוציא טיסות חילוץ. מדובר בטיסות לקייב ועל פי ישראייר המחיר לנוסע יהיה החל מ-305 דולר כולל כבודת יד במשקל של 8  ק״ג. בנוסף החברה הודיעה כי תפעיל טיסות חילוץ גם מאודסה החל ממחר.

מחברת אלעל נמסר כי היא מתגברת את לוח הטיסות מקייב. בשלב זה התווספה טיסה נוספת ביום שני הקרוב (טיסה LY2561 מנתב״ג ו-LY2652 מקייב). מחיר הכרטיס החל מ-250 דולר. מדובר בכרטיס מסוג לייט שאינו כולל מזוודה וניתן לרכוש אותו באתר החברה או אצל סוכני הנסיעות.

בנוסף פועלות על הקו בין נתב״ג לקייב גם חברת התעופה הלאומית Ukrainian Airlines וגם חברת הלואו קוסט SkyUp. נכון לשעה מפעילה חברת התעופה הלאומית 2 טיסות יומיות מקייב לתל אביב וחברת הלואו קוסט טיסה אחת בימים ראשון, שלישי וחמישי.

אלעל מסרה כי טיסה זו היא בנוסף ללוח הטיסות הסדירות והטיסה הקיימת ביום חמישי. כמו כן, ציינה כי ככל שיהיה צורך נוסף היא תבחן הוספת טיסות.

״אנחנו עומדים בקשר רצוף עם החטיבה הקונסולרית וחדר המצב של משרד החוץ ונפעל בהתאם להתפתחויות״ נמסר מאל על.

ללא קשר למשבר בין רוסיה ואוקראינה, חברות התעופה הישראליות החלו לבטל טיסות שאמורות היו להמריא השבוע לדובאי. זאת בשל המשבר בנושא אבטחת התעופה הישראלית על ידי אנשי אבטחה ישראלים ובשל כך הגבלה על הטיסות הישראליות.