חברת התעופה וויזאייר הודיעה אתמול כי היא מבטלת את כל טיסותיה ליעדים ברוסיה לכל תקופת הקיץ. זו אינה הפעם הראשונה שוייז לוקחת חלק פעיל במשבר והציעה בעבר 100 אלף כרטיסי טיסה לפליטים אוקראיניים.

החברה פירסמה ברשתות החברתיות כי היא עוקבת באופן שוטף אחר המצב המתמשך ולכן כל הטיסות מ/אל רוסיה יבוטלו לכל עונת הקיץ ועד ה-30 באוקטובקר 2022. ״הטיסות מוסרות ממערכת ההזמנות ועל כל שינוי נוסף נודיע בבוא בעת,״ מסרה החברה.

עד הפלישה של רוסיה לאוקראינה ביצעה וויזאייר טיסות למספר יעדים ברוסיה ובהן מוסקבה, קזאן, סנט פטרסבורג וקרסנודאר. מיעדים אלה היא טסה למספר ערים באירופה בהם בודפשט, בוקרשט, סופיה ולונדון.

מיד עם הפלישה הרוסית החברה השעתה את הטיסות שלה לרוסיה והודיעה כי היא בוחנת כל העת את ההתפתחויות. אתמול היא פירסמה כי החליטה להסיר את יעדיה רוסיה ממערכת ההזמנות עד סוף חודש אוקטובר.

מיד לאחר הודעתה של וויזאייר החלה הרשת החברתית לגעוש עם תגובות, רובן בעד ההחלטה, אבל גם נגד חברת וויזאייר עצמה. אחד הגולשים כתב בעמוד הפייסבוק של חברת התעופה: ״נקווה שזה יישאר כך עוד שנים רבות. למרות שכולנו יודעים היטב שזו לא ההחלטה של ​​Wizz Air להפסיק לטוס לרוסיה אלא תקנות האיחוד האירופי המחייבות, שכן בפוסט שלהם ראיתי אפס גינוי לתוקפנות רוסית, מבחינתם זה רק “מצב מתמשך”.