החל מיום שני בשבוע הבא (23 במאי) אין חובה לחבוש מסכות בטיסות מישראל ואליה. בכך מצטרפת ישראל למרבית מדינות העולם שבהן בוטלה כבר לפני מספר שבועות חובת חבישת המסכות בטיסות.

על פי הודעת משרד הבריאות, השר ניצן הורוביץ ובכירי המשרד החליטו שלא להאריך את ההוראה המחייבת חבישת מסכות בטיסות בינלאומיות והיא תסתיים למעשה בחצות הלילה שבין ראשון לשני. יוזכר, כי חובת עטיית המסכות בטיסות בישראל כבר בוטלה קודם לכן.

מדינות רבות החליטו לבטל את חובת חבישת המסכות בטיסות כבר לפני מספר שבועות והדבר יצר בלבול בלא מעט טיסות. זאת שכן מדינת ישראל חייבה עטיית מסכות בטיסות אליה וממנה. החלטה זו היתה מוזרה למדי שכן אמנם המדינה בהחלט יכולה לקבוע לחברות תעופה תנאים כדי לנחות בישראל, אולם ההחלטה הגורפת על עטיית מסכות גם לאחר יציאה מהמרחב האווירי של ישראל היתה בניגוד למה שקרה בשאר מדינות העולם.

החלטה זו של משרד הבריאות מצטרפת להחלטה קודמת של המשרד לפיה החל מה-21 לחודש מבוטלות בדיקות ה-PCR בכניסה לישראל לישראלים ולזרים. האמור מתייחס לכניסות הן בדרך האוויר או במעברי היבשה והים.

בנוסף, זרים לא יידרשו בבדיקת PCR או אנטיגן טרם עלייתם לטיסות לישראל.

עם זאת, הנוסעים לישראל עדיין נדרשים למלא הנוסעים נדרשים למלא הצהרת נוסע נכנס עד 48 שעות לפני העליה לטיסה או לכלי שיט, צעד שאין בו כל הגיון, ויש לקוות שגם הוא יבוטל בקרוב.