רשות שדות התעופה, בשתוף עם חיל האוויר ורשות התעופה האזרחית (רת״א) הגיעו  להסכמה עם רשויות התעופה בירדן ועם היורוקונטרול שתאפשר לפתוח את המרחב האווירי של ישראל בתקופת המונדיאל ובכך יוכלו חברות התעופה לטוס לקטאר בנתיב מקוצר וישיר מאירופה ואמריקה. משחקי המונדיאל יתקיימו בין ה-21 בנובמבר ל-18 בדצמבר.

יחידת ניהול התעבורה האווירית- פיקוח תל אביב של של רשות שדות התעופה תנהל את התעבורה האווירית שתחצה את ישראל מהמרחב הקפריסאי דרך ישראל למרחב הירדני מזרחה ובחזרה מערבה.

על פי תחזית רשות שדות התעופה הטיסות למונדיאל יגדילו במאות אחוזים את מספר הטיסות שיחלפו מעל המרחב האווירי של ישראל. על פי הצפי יחלפו מעל ישראל מאות טיסות, אך הן לא יפגעו בפעילות של נתב״ג שכן הן יחלפו בגובה רב.

רשות שדות התעופה (רש״ת) גם צפויה להרוויח מהמהלך שכן כידוע, כל טיסה החולפת מעל שמי ישראל מחוייבת בתשלום אגרת פיקוח אווירי לרש״ת. בשנת 2019 ו-2021 הכניסה הרשות מעל ל-3 מיליון דולר מאגרות אלו בלבד, עם פוטנציאל לגידול משמעותי ב-2022 בעקבות ההתאוששות ממגפת הקורונה.

אודי בר עוז, סמנכ״ל מבצעים ברש״ת: ״עבורנו זה מבצע מיוחד במערך הבקרה האווירית . זו זכות גדולה להיות חלק ממבצע עולמי שכזה ולשתף פעולה עם אחד מאירועי הספורט החשובים בעולם.

״הנבחרות המובילות בעולם יעברו מעל ישראל, שמחות, וישובו שמחו או מאוכזבות. אנחנו נשמח לשמש גשר אווירי עבורם.

מפקד מערך הבקרה של חיל האוויר הנוסיף בנושא זה ואמר כי החיל מלווה את התהליך באופן מלא וממשיך לקדם אינטרסים לאומיים לצד שמירה על שמי המדינה.

כזכור, גם אוהדים ישראלים צפויים לבקר בקטאר בתקופת המונדיאל ואף היה ניסיון ישראלי לקדם טיסות ישירות בין המדינות בתקופת המשחקים.