ארקיע מודיעה היום כי היא תהיה החברה הראשונה להפעיל טיסות בינ״ל סדירות משדה התעופה הדרומי רמון מאז תחילת משבר הקורונה. מדובר ב-4 טיסות שבועיות ליעדים לרנקה ובטומי החל מתאריך ה-7 באוגוסט. על פי ארקיע, מדובר במהלך משותף שלה עם ראש העיר אילת אלי לנקרי ורשות שדות התעופה.

הטיסות לבטומי יצאו בימי ראשון וחמישי בערב והטיסות ללרנקה יצאו בימי שני ושישי. בגזרת המחירים יש פחות בשורה והם יהיו גבוהים למדי בשלב ראשון, החל מ-499$ לבאטומי ו-359$ ללרנקה. כמו כן תציע החברה גם חבילות נופש הכוללות מלון והעברות.

ארקיע ממנפת גם את משבר התורים בנתב״ג ובוחרת לשווק את הטיסות גם לטסים מהמרכז ולא רק לטסים מאילת. זאת, בשילוב עם טיסת פנים מנתב״ג שם התורים על פי ארקיע קצרים יותר מאלו של הטסים לחו״ל. הצעד המבתבקש לדעתנו הוא כמובן להציע חבילות שכוללות את שתי הטיסות על כרטיס אחד בפורמט של טיסת קונקשן, מה שיכול להקל מאוד את הבחירה בחבילה שכזו. ועם זאת חשוב להגיד, שמצב התורים בטרמינל 1 ממנו יוצאות טיסות הפנים לפעמים לא פחות גרוע מזה של טרמינל 3.

בהודעה שלה מדגישה ארקיע את היותו של רמון שדה נטול תורים: ״ היתרון המשמעותי לנוסעים מרמון הוא כמובן חיסכון בזמני ההמתנה, דילוג על התורים המעייפים והמתישים שחווים הנוסעים כיום בדרכם לחו”ל בשדה התעופה בן גוריון. ההתייצבות לצ’ק אין הינה רק כשעתיים לפני ההמראה ולא 4 שעות כפי שמומלץ היום בטיסות בינלאומיות מנתב”ג. בנוסף, חניה חינם למשך כל זמן השהייה בחול.״

על פי אתר החברה הטיסות יתבצעו בשילוב של מטוסי אמבראר ומטוסי 737-800, ככל הנראה בחכירה.

כזכור, משרד התיירות מנסה לקדם את הגעת התיירים לאילת ויצא בפעם השנייה במהלך לעידוד טיסות בינ״ל לשדה התעופה רמון. זאת אחרי שבכל שנת 2021 עברו ברמון מספר מצומצם מאוד של נוסעים בינ״ל.