מי שטס לאחרונה שמע בטח לא פעם אחת את ההמלצה להמנע מלטוס עם מזוודות כשברקע הכאוס בעולם התעופה. מי שבכל זאת ייבחר לטוס עם מזוודה יאלץ לעמוד בתורי הצ׳ק אין המתארכים על מנת למסור את המזוודה. וכשברקע תמונות של אלפי מזוודות נטושות בשדות תעופה, חברת אלסקה איירליינס האמריקאית מאמצת פתרון טכנולוגי שאמור לעזור לנוסעים ולעובדי החברה.

חברת אלסקה הודיעה שהיא תחליף בהדרגה את תגי הנייר שמשמשים כיום לתיוג מזווודות במעמד הצ׳ק אין בתגים אלקטרוניים. כבר במעמד הצ׳ק אין המוקדם באפליקצית החברה, יוכל הנוסע לסנכרן את ההזמנה שלו עם התג האלקטרוני שעל המזוודה. לאחר מכן יופיעו בתג שעל המזוודה אותם פרטים שהיו מופיעים על תג מודפס כמו ברקוד, מסלול הטיסה ושם הנוסע. בכך ישלימו הנוסעים את כל תהליך הצ׳ק אין בנוחות מביתם. בעת ההגעה לשדה כל שיידרש מהנוסעים הוא למסור את המזוודות.

תג למזוודה של Bagtag
תג אלקטרוני למזוודה של Bagtag

חברת אלסקה איירלינס מסרה כי הפתרון החדש יאפשר לנוסעים למסור את המזוודה במהירות בשדה, אך גם יעזור לקיצור תורים בשדות תעופה וכן יפנה לעובדים זמן לתת שירות אישי לנוסעים הצריכים עזרה. יותר מכך, החברה העריכה כי הפתרון החדש יאפשר לקצר את התורים למסירת מזוודות בכ-40%.

הפתרון החדש יושק בחברת אלסקה לקראת סוף 2022, תחילה בקרב 2,500 נוסעים מתמידים שייתבקשו לבחון את המוצר החדש. שאר חברי מועדון הנוסעים המתמידים של החברה יוכלו לרכוש את התג הדיגיטלי כבר ב-2023.

התגים מיוצרים ע״י חברת Bagtag ועלותם 57-66 יורו, כתלות בדגם. הפתרון אומץ עד כה ע״י מספר חברות תעופה ביניהן אוסטריאן איירליינס, צ׳יינה סאותרן, KLM, לופטהנזה וסוויס.

הפתרון החדש מקרב את הנוסעים עוד צעד אחד לעבר תהליך צ׳ק אין שכולו דיגיטלי. אנחנו מקווים שעוד חברות ושדות תעופה בעולם יבינו שהפתרון למצב הקיים נעוץ בפתרונות טכנולוגיים ולאו דוקוא רק בגיוס כוח אדם מואץ.