חברת התעופה המצרית אג׳יפט אייר (Egypt Air) צפויה להקים חברת לואו קוסט שצפויה לקבל את השם ״אייר ספינקס״ (Air Sphinx). החברה החדשה צפויה להתחיל לפעול כבר בחורף הקרוב של שנת 2022-2023 מ-5 שדות תעופה שונים במצרים – קהיר, ספינקס, לוקסור, שארם אל שייח׳ והורגאדה. החברה צפויה להיות חלק מחברת האחזקות שמחזיקה בחברת התעופה הלאומית אג׳יפט אייר.

חברת הלואו קוסט החדשה תהיה גם זרוע התיירות של תאגיד אג׳יפט אייר הולדינג ותפקידה יהיה לקדם תיירות נכנסת למצרים. תיירות היא חלק משמעותי בכלכלה המצרית והיא נפגעה משמעותית מהלחימה הרוסית באוקראינה, שכן שתי המדינות נחשבו למדינות מקור של תיירים רבים שהגיעו למצרים בעבר. לעיירת הנופש הורגאדה למשל, שהייתה יעד תיירות מוביל בקרב תיירים רוסים ואוקראיניים, יש היום עד 4 טיסות שבועיות ממוסקבה ו-0 כמובן מאוקראינה.

החברה צפויה להפעיל טיסות חוץ אך גם טיסות פנים בתוך מצרים, בעיקר במתכונת של טיסות צ׳ארטר והיא מתיימרת להציע כרטיסי טיסה במחירים ״תחרותיים וברי השגה״. כמו כן, תפקידה יהיה להגדיל את ההכנסות ושורת הרווח של חברת התעופה המצרית.

בשל היותה של החברה זרוע תיירותית, ניתן להניח כי החברה תשווק גם חבילות נופש, בעצמה או דרך חברות חיצוניות.  החברה צפויה לבחור בזמן הקרוב את זהות מטוסיה, ככל הנראה מקרב מטוסים צרי גוף מהדור החדש (737Max/A320neo).

באשר לטיסות מישראל, השנה חזינו בפתיחת קווי הטיסה הישירים של אג׳יפט אייר מתל אביב למצרים כמו גם בקו טיסות חדש יחסית של חברת הלואו קוסט אייר קהירו לשארם א שייח. נכון לעכשיו לא ידוע האם יופעלו טיסות של חברת הלואו הקוסט המצרית החדשה מישראל. עם זאת, בעקבות פופלאריות הקווים מתל אביב למצרים, במידה והם כן יבחרו להפעיל טיסות לישראל, זה יוכל להגדיל את היצע היעדים הזמינים לטיסות מישראל וכן להוזיל את המחירים של הטיסות בקווים אלו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *