חברת אלעל מתחילה להשמיש את מטוס ה-777 השני לקראת הפעלתו בשבועות הקרובים בטיסות מסחריות. מדובר במטוס בואינג 777-200 שסימונו 4X-ECB והוא בן 21 שנים, אחד מתוך ששה מטוסים מדגם זה בצי של החברה. המטוס, שנקרא גם ״נתניה״ צבוע בצביעת המטוסים החדשה של החברה, כמו זו שמופיעה על מטוסי הדרימליינר. אתמול בצהריים המריא המטוס לטיסה שארכה כ-3 שעות וחצי דרך יוון וחזרה לתל אביב ומחר צפוי המטוס לצאת לטיסת ה״בכורה״ המסחרית שלו לפריז.

מטוס 777 שני של אל על חוזר לשירות
מטוס 777 שני של אל על חוזר לשירות

בצי ה-777 של אלעל ישנם שישה מטוסים, ארבעה מתוכם צפויים לחזור לשירות בטיסות נוסעים. אחד מהם, 4X-ECD היה הראשון בצי לחזור לשירות מסחרי וכבר מבצע טיסות נוסעים ולא מזמן נחת בנמל התעופה של בנגקוק. זאת לאחר 11:07 שעות טיסה, עדיין במסלול הארוך עוקף הים האדום ומפרץ עדן, או במלים אחרות עוקף סעודיה. לפני חזרתו לשירות, ביצע במהלך חודש יולי  מספר טיסות בין תל אביב לאילת.

המטוס שני, ECB או ״נתניה״ ייכנס לשרות בימים הקרובים. גם הוא צפוי לחזור לשירות לפני תהליך של שדרוג מקיף של הקבינות המטוסים. שני המטוסים הנותרים אמורים לעבור עיצוב מחדש במחלקות התיירים והעסקים לפני כניסתם לשירות, תהליך שעלותו מליוני דולרים.