נמל התעופה הית׳רו החליט להאריך את מגבלת מכסת הנוסעים היומית עד סוף חודש אוקטובר. זאת לאחר התייעצות עם ראשי חברות התעופה ומתוך רצון להגביר את האמינות והדיוק של הטיסות בשדה. מגבלת מספר הנוסעים היומית תישאר איפוא ברמה של 100,000 נוסעים יוצאים.

על פי הודעת נמל התעופה הצעד הזה, שהחל עוד בתחילת הקיץ והוארך עתה יעודד אמינות וגמישות תפעולית וכן ירידה בהיקף ביטולי הטיסות של הרגע האחרון, זמני המתנה ארוכים ומזוודות שנשארו מאחור ולא הועלו לטיסות.

כזכור, מגבלת הנוסעים יצרה מחלוקת בין שדה התעופה לבין חברת התעופה אמירייטס כמו גם עם חברות תעופה נוספות שפועלות מהשדה. חברות התעופה טענו כי ניתנה להן התראה קצרה מדי ושדה התעופה צריך למצוא פתרונות על מנת להוציא לפועל טיסות שנמכרו מראש.

נמלי תעופה ברחבי אירופה נפגעו ממחסור של כח אדם ובעיות עם איגודי העובדים בחודשים האחרונים מה שהביא למהלכים שנועדו להגביל את הקיבולת ולצמצם את לוחות הזמנים על מנת להפחית את מספר הטיסות ובכך להביא לפחות הפרעות. המהלך של הית׳רו מגיע אחרי שנמל התעופה סכיפהול באמסטרדם ביצע צעד דומה והחליט להאריך את המגבלות על מספר הנוסעים עד אוקטובר.

הנהלת נמל התעופה הית׳רו קראה לחברות התעופה ולחברות שרותי הקרקע לנהוג בגישה אגרסיבית יותר לגיוס עובדים ולהגדיל את השכר במידת הצורך.

סמנכ”ל המסחר של הית’רו, רוס בייקר, אמר: “הדאגה העיקרית שלנו היא להבטיח שאנו נותנים לנוסעים שלנו שירות אמין כשהם נוסעים. זו הסיבה שהצגנו מגבלות קיבולת זמניות ביולי, שכבר שיפרו את הנסיעות במהלך חופשת הקיץ.

“אנחנו רוצים להסיר את המכסה בהקדם האפשרי, אבל נוכל לעשות זאת רק כשנהיה בטוחים שלכל מי שפועל בשדה התעופה יש את המשאבים לספק את השירות המגיע לנוסעים שלנו,״ אמר בייקר, והוסיף:  “המטרה העיקרית שלנו היא להבטיח שאנו נותנים לנוסעים שלנו שירות אמין. זו הסיבה שהצגנו מגבלות קיבולת זמניות ביולי, שכבר שיפרו את הנסיעות במהלך חופשת הקיץ.”.

לדבריו, מגבלות הקיבולת יהיו במעקב שוטף וייתכן שיוסרו מוקדם יותר אם יהיה שיפור בפעילות בנמל התעופה ועליה מהותית ברמות המשאבים, במיוחד בחלק משרותי הקרקע של חברות תעופה, מה שנותר מגבלה מרכזית על הקיבולת בנמל התעופה.

נמל התעופה הית׳רו הוא הבסיס הראשי של חברת בריטיש איירוויס שטוענת כי ניתן להסיר את מגבלת מספר הנוסעים אם יהיה שיפור בכח האדם. בריטיש איירוויס סיימה זה עתה את השעיית ההזמנות של הרגע האחרון בטיסות לטווח קצר מהית’רו, לאחר שבועיים שבהם הוסרו ממערכת ההזמנות.