תקרית חמורה נרשמה בטיסת ET343 של אתיופיאן איירלינס מחרטום (סודן) לאדיס אבבה בירת אתיופיה ב-15 באוגוסט. על פי הדיווחים, בזמן שהטיסה הייתה בגובה 37,000 רגל בדרכה ליעד נרדמו הטייסים שהפעילו את הטיסה. מערכת הטייס האוטומטי המשיכה את המסלול המקורי שהוזן לטיסה בדרכה לנחיתה אך בגובה המקורי ובלי להנמיך לקראת נחיתה.

מסלול טיסת ET343 מחרטום לאדיס אבבה
מסלול טיסת ET343 מחרטום לאדיס אבבה

בעקבות המצב,  מגדל הפיקוח ניסה ליצור קשר עם צוות הטיסה מספר פעמים ללא הצלחה. הטיסה חלפה על פני מסלול 25L שהוקצה לנחיתתה בגובה גבוה מבלי להנמיך כשלאחר מכן מערכת הטייס האוטומטי התנתקה. רק ההתרעה על ניתוק מערכת הטייס האוטומטי העירה את צוות האוויר שאז תמרנו את המטוס לנחיתה בטוחה במסלול שהוקצה למטוס, כ-25 דקות לאחר מועד הנחיתה המקורי.

הטיסה התבצעה במטוס 737-800 (מספר רישום ET-AOB) חכור של אתיופיאן איירליינס בן כ-11 שנים. המטוס היה בבעלותה של חברת התעופה האתיופית בלבד. המטוס המריא שוב כשעתיים וחצי לאחר הנחיתה בטיסה המדוברת ומאז פועל באופן שוטף בטיסות נוסעים.

כזכור, לא מזמן דווח על מקרה דומה בחברת ITA האיטלקית. דיווחים אלו מגיעים בתקופה שבה טוענים צוותי אוויר רבים בחברות תעופה בעולם לעייפות לאור המשבר בעולם התעופה.

נכון לעכשיו, טרם פורסמה תגובה רשמית של חברת אתיופיאן איירליינס.