למי שזוכר לפני מספר חודשים כתבנו על מספר צעדים פשוטים שיכולים לשפר את השירות לנוסע בנתב״ג משמעותית. ועכשיו מנכ״ל רשות שדות התעופה החדש, חגי טופולנסקי, מכריז על צעד משמעותי ראשון שיקדם את נתב״ג להיות שדה תעופה מעט יותר מתקדם ודיגיטלי.

במסגרת המהלך, מנכ״ל רש״ת הקצה כ-50 מיליון ש״ח לפרוייקט דיגיטליזציה של שדה התעופה שיחל כבר בשנת 2023. הדגש בפרוייקט יהיה להפוך את נתב״ג לנמל תעופה דיגיטלי שייאפשר לנוסע לנהל את הליך היציאה לחו״ל עצמאית וייקבל את השם ״טאץ׳ אנד פליי״.

בתוך כך, רשות שדות התעופה תשיק קיוסקים חדשים לשימוש עצמי של הנוסעים. באותן עמדות יוכלו הנוסעים לבצע את כל הליך הצ׳ק אין ושליחת המזוודות באופן עצמאי. כמו כן ייאפשרו העמדות שקילת מזוודות, תשלום על משקל עודף, הדפסת תג משלוח למזוודה לבטן המטוס. את הכבודה יוכלו הנוסעים כמובן לשלוח לטיסה עצמאית. בשונה מהמצב כיום, הנוסעים יעברו את תהליך הביטחון הראשוני רק לאחר ביצוע הצ׳ק אין ושליחת המזוודה בעמדות העצמאיות.

בהודעה הרשמית מציינת רשות שדות התעופה כי עמדות הצ׳ק אין העצמי ייצטרפו לתהליך בקרת הגבולות בנתב”ג שכבר היום אוטומטי ברובו ומאפשר מעבר ישיר לאולם הדיוטי פרי לכ-90 אחוז מהנוסעים.

עוד עקב אכילס משמעותי בפעילות נתב״ג לאחרונה היה אזור בידוק כבודת היד. גם לנו יצא לעמוד בתוך שהשתרך מעמדות הבידוק ועד לכניסה לטרמינל וארך מעל לשעה וחצי. בהקשר זה, ברשות שדות התעופה מציינים כי בימים הקרובים יורחב אזור הבידוק של כבודת היד כדי לשפר ולקצר את זמני העמידה בתור כמו כן מציינים שיוספו טכנולוגיות חדשות שייאפשרו קיצור זמנים.

עד כה הסתקפנו בצעדים פופוליסטיים בעיקר מצד הנהלת שדה התעופה בדמות סיוע של בכירים ברשות בתהליך הבידוק הביטחוני. כאן לראשונה מדובר בצעד משמעותי מאוד לנוסע שעליו מכריז המנכ״ל החדש ולמעשה צעד משמעותי ראשון מאז תחילת מגפת הקורונה וזה בהחלט צעד בכיוון הנכון.

תגובה
  1. רוב האנשים פה במדינה לא מסוגלים לשלם בעצמם בקופה העצמאית בסופרמרקט, אז הם יטפלו במשלוח עצמאי של מזוודה, ובצ’ק אין דיגיטלי ???? 80% ישלחו את המזוודה לבנגקוק בזמן שהם עצמם יטוסו לבודפשט.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *