אם לא יהיו הפתעות של הרגע האחרון, מחר תושבת חברת לופטהנזה לאחר שאיגוד טייסי החברה דחה את הצעות ההנהלה שהועלו במשא ומתן וממשיך לדרוש תוספת שכר מעל זו שהוצעה להם על ידי ההנהלה. העובדים דורשים כי התוספת תשולם לכל 5,000 טייסי החברה. בעקבות כך, לוחות הטיסה בפרנקפורט ומיכנן נצבעו באדום עם עשרות טיסות מבוטלות, כולל טיסות לתל אביב.

יצוין כי שביתות, עיצומים ומחסור בכח אדם אילצו חברות תעופה רבות לבטל אלפי טיסות במהלך חודשי הקיץ וגרמו לתורים ארוכים בנמלי התעופה הגדולים, מה שגרם לתסכול בקרב נוסעים שחופשתם נפגעה.

השביתה הנוכחית מגיעה אחרי שביתת ענק בקבוצת לופטהנזה במהלך חודש יולי שכחלק ממנה בוטלו כמעט כל הטיסות של חברת לופטהנזה ממינכן ופרנקפורט, כולל מתל אביב. זאת בעקבות שביתה עליה הכריז האיגוד המקצועי של עובדי החברה

לפני חודש הצביעו הטייסים בעד עיצומים ואיימו לשבש את פעילות החברה. דיונים שנעשו בין האיגוד המקצועי שלהם לבין הנהלת החברה הולידו הסכמה לתוספת שכר כוללת של 5.5% וכן פיצוי אוטומטי בשל האינפלציה. אולם בשבוע שעבר הצביעו טייסי החברה נגד קבלת הצעות ההנהלה והחלו בהכנות משפטיות וארגוניות לשביתה, אף שהם הודיעו כי אינם טורקים את הדלת להמשך שיחות עם ההנהלה. אתמול הודיע הארגון המקצועי של הטייסים כי הוא החליט לממש את איום השביתה וזו, כאמור, תתקיים מחר ותכלול את טייסי לופטהנזה, כולל לופטהנזה קרגו וכן את טייסי חברת הבת יורווינגס.

הנהלת החברה מסרה כי היא מצרה על הצעד הקיצוני וכי תעשה הכל כדי למזער את ההשפעות של שביתת טייסים. ההנהלה הוסיפה כי היא עדיין תומכת בהצעות שהועלו על ידה במהלך הדיונים עם האיגוד המקצועי של הטייסים.

חבר הנהלת החברה והאחראי על משאבי האנוש, מייקל ניגמן, אמר כי החברה הגישה לטייסים הצעה טובה ומאוזנת במהלך השיחות. מדובר, בין השאר, בתוספת של 900 אירו לשכר הבסיס בשני שלבים על פני תקופה של 18 חודשים.