אחרי הדיווחים על קניבליזציה של מטוסים ברוסיה, כעת מגיעה התבטאות חריגה נוספת מצד סגן שר הכלכלה והמסחר של רוסיה במסגרת הפורום הכלכלי המזרחי שהתקיים בולדיסטוק, רוסיה בתחילת ספטמבר. סגן השר טען שהטייסים ברוסיה צריך לשמש גם כמכונאים ולסייע בתחזוקת המטוסים.

סגן השר הוסיף ואמר כי משרדו בשיתוף עם משרד התחבורה צריכים להסמיך טייסים להיות מכונאים במקביל להסמכתם כטייסים, בין היתר לטובת תחזוקה שוטפת. בעוד הבכיר התייחס לטיסות אזוריות ברוסיה, התגובות להתבטאות שלו התייחסו לכלל תעשיית התעופה ברוסיה וגררו תגובות קשות אפילו מהעיתונות המקומית ברוסיה.

עוד טען סגן השר כי מטוסים מסויימים צריכים להבנות בצורה מודולארית בצורה שתאפשר לטייסים להחליף חלקים ולשנות את קונפיגורציית הקבינה בעצמם. עמו כן, חשף סגן השר כי המשרדים עובדים על מערכת חדשה לשמירת כשירות אווירית של מטוסים המשמשים לטיסות פנים ברוסיה.

כאמור, כרגע מדובר ככל הנראה בעיקר במטוסים קלים מתוצרת רוסית, אך קיים חשש שהיוזמה הזו תתרחב למטוסים נוספים וגדולים יותר.

ברקע למהלך, קשיים של חברות תעופה רוסיות בתחזוקת מטוסים שלהם לצד פיטורים נרחבים של אנשי תחזוקה בשל קשיים כלכלים. הקשיים החלו בעקבות הסנקציות על תעשיית התעופה הרוסית בעקבות הפלישה לאוקראינה. בעקבות כך הגיעו גל של דיווחים מטרידים מרוסיה ביניהם קניבליזציה של מטוסי נוסעים חדשים על מנת לשמר כשירות של מטוסים אחרים. כמו כן, דרישות מהטייסים הרוסים להפחית שימוש בבלמים וכן להיות ״זהירים״ עם חלקים שמועדים לתקלות כמו גם שינויים בחוק על מנת לאפשר שימוש בחלפים לא מקוריים.