חברת לופטהנזה תקיים בשבוע הבא (19 באוקטובר) 6 טיסות מסחריות ראשונות במטוס בואינג 787, הראשון מבין 32 מטוסים שהחברה הזמינה ואשר יסופקו לה עד 2027. המטוס הראשון, ששמו ׳ברלין׳ נחת בנמל התעופה של פרנקפורט ב-30 באוגוסט. מאז הוא עובר שורה של בדיקות והתאמות  לסטנדרט של חברת התעופה, בין היתר התאמת המחלקות הקיימות לעיצוב של החברה.

כצפוי, מחלקת העסקים במטוס נשארה זו של הלקוח המקורי שהיה אמור לקבל אותו לפני לופטהנזה – חברת היינאן אירליינס מסין. עם זאת, נעשו התאמות של המחלקות השונות למותג של לופטהנזה. מדובר במחלקת עסקים מודרנית בתצורה של 1-2-1 עם גישה ישירה למעבר לכל נוסע. עם קבלת המטוס החדש מחזיקה לופטהנזה ב-3 מחלקות עסקים שונות במטוסיה השונים.

מחלקת העסקים החדשה של לופטהנזה במטוסי ה-787
מחלקת העסקים החדשה של לופטהנזה במטוסי ה-787

ביום רביעי הבא יתחיל המטוס את פעילותו המסחרית. זאת כאשר בתקופה הראשונה הוא יבצע טיסות ליעדים בתוך גרמניה וכן ליעדים קרובים באירופה כדי לתרגל את הצוותים. על פי התכנון, בשעה 08:15 ימריא המטוס מנמל התעופה של פרנקפורט למינכן. ובשעה 10 הוא ימריא חזרה לפרנקפורט. במהלך היום הוא יבצע עוד ארבע טיסות בנתיב זה.

על פי אתרי האינטרנט השונים מחירי הכרטיסים לטיסות (בנות 45 דקות)  נמכרו במחיר מ-238 יורו (לכיוון) במחלקת תיירים ומ-487 יורו לכיוון במחלקת עסקים. בדיקה באתר של לופטהנזה מלמדת כי בשלב זה עדיין יש מושבים לטיסות הראשונות וכי החברה לא מוכרת כרטיסים למחלקת פרימיום שאמורה להיות במטוס.