גוגל טיסות (Google Flights) הוא מנוע חיפוש הטיסות האהוב עלינו והוא מאפשר לכם למצוא את הטיסות הזולות או הנוחות ביותר שקיימות כרגע. גוגל פלייטס הוא גם בכללי אחד ממנועי החיפוש הנפוצים בעולם. כמו כן, יש לו כמה פיצ׳רים נחמדים כמו למשל האפשרות לחיפוש טיסה גמיש לפי מחיר גם בלי יעד מוגדר מראש.

היתרונות של גוגל טיסות (Google Flights)

מניסיון של כמה שנים, מנוע חיפוש הטיסות של גוגל גם לא עושה מניפולציות על המחירים שמוצגים לכם. המחיר שמוצג הוא המחיר שמופיע כרגע בחברת התעופה. המנוע גם מציג לכם על סקאלה מחשב האם המחיר נחשב לזול, ממוצע או יקר ביחס לטיסות אחרות.

סקאלת מחירים. האם המחיר שמוצג לכם זול או יקר ביחס לממוצע?
סקאלת מחירים. האם המחיר שמוצג לכם זול או יקר ביחס לממוצע?

גוגל פלייטס מציג בתוצאות גם את המרווח שיהיה לכם לרגליים. גוגל גם תציג למי שזה מעניין אותו את רמת הזיהום של הטיסה המוצגת ביחס לטיסות אחרות. זאת, תוך התחשבות בסוג המטוס וכמה הוא חדש ויעיל או ישן ומזהם.

גוגל גם מציעה שילובים מעניינים של טיסה + רכבת ליעדים, שילוב שלעיתים יהיה יעיל יותר מטיסות קונקשן.

שימו לב שגוגל פלייטס אינה מוכרת את כרטיסי הטיסה בעצמה. מנוע החיפוש מפנה אתכם לאתר חברת התעופה או לסוכני נסיעות וירטואליים כאלה ואחרים. אנחנו כרגיל ממליצים להזמין רק ישירות דרך חברת התעופה.

חיפוש טיסה לפי מחיר ולא ליעד ספציפי בגוגל טיסות

יש לכם תאריכים ספציפיים שאתם יכולים לטוס בהם אבל לא סגורים על יעד? גוגל פלייטס (Google Flights) זה בדיוק מה שאתם צריכים והוא מאפשר חיפוש גמיש. אחד הפיצ׳רים שאנחנו הכי אוהבים בגוגל הוא האפשרות לראות את מחירי הטיסות למגוון יעדים על מפה.

בדרך הזו אתם אתם יכולים לחפש את הטיסות הכי זולות לפי תאריך, ולא לפי יעד. בנוסף, אפשר לחפש את הטיסות הכי זולות לפי טווח זמן (סופ״ש/שבוע/שבועיים) וחודש בשנה, גם כאן מבלי להזין יעד ספציפי.

חשוב להגיד שהפיצ׳ר הזה של חיפוש על מפה לא עובד מטלפונים ניידים אלא רק במחשבי דסקטופ. 

איך מחפשים טיסות על מפה?

  1. נכנסים לגוגל טיסות
  2. לוחצים על המפה מצד שמאל למטה
  3. מזינים את עיר המוצא (תל אביב) ותאריכים/טווח זמנים (מבלי להזין יעד) ואז לוחצים חיפוש
  4. לאחר מכן תוצג מפה עם מחירי טיסות לכל מיני יעדים לתאריכים המבוקשים
  5. זום אין על אזור מסויים (אירופה למשל) יציג לכם מחירי טיסות ליותר ערים באזור
גוגל טיסות - חיפוש טיסות חופשי על מפה רק לפי תאריך
גוגל טיסות – חיפוש טיסות חופשי על מפה רק לפי תאריך

טבלת מחירים

עוד כלי שאנחנו ממש אוהבים בגוגל פלייטס הוא האפשרות לחפש את היום הכי זול לטוס את טיסת ההלוך ולאחר מכן להתאים לו את הטיסה הכי זולה חזרה. וכל זה באמצעות טבלת תאריכים סופר נוחה לשימוש.

אחרי שהזנתם את המוצא והיעד, פתחו את טבלת התאריכים ואז יופיעו בירוק התאריכים הכי זולים לטיסות ההלוך. לאחר בחירת טיסת ההלוך, יופיעו לכם טיסות החזור הזולות ביותר. כך תוכלו להרכיב את טיסת ההלוך ושוב הזולה ביותר. 

גוגל פלייטס - הטיסות הזולות ביותר יופיעו בירוק
גוגל פלייטס – הטיסות הזולות ביותר יופיעו בירוק

חיפוש משולב של טיסה + רכבת בכרטיס יחיד

כפי שציינו מעלה, יש הרבה יעדים אליהם שילוב של טיסה + רכבת יהיה יותר יעיל מאשר טיסת קונקשן. קחו לדוגמא את באזל שבשוויץ. בימים שאין בהם טיסה ישירה של איזיג׳ט, אחת הדכים הכי יעילות להגיע היא באמצעות שילוב של טיסה + רכבת. 

גוגל טיסות - שילוב של טיסה ורכבת לבאזל
גוגל טיסות – שילוב של טיסה ורכבת לבאזל

לדוגמא, בימים שבדקנו – טיסה עם קונקשן עם לופטהנזה לבאזל תארוך כמעט 9 שעות ותעלה 275$. זאת בזמן שטיסה עם סוויס תארוך כ-7 שעות אבל תעלה כבר 335$. ולעומת זאת, טיסה עם סוויס בשילוב עם רכבת של Swiss Railways משדה התעופה של ציריך תעלה סה״כ 205$ ותארוך 6-8 שעות סה״כ. 

גוגל טיסות יציג לכם בהרבה מקרים את אותו שילוב של טיסה ורכבת ואף יפנה אתכם איפה שניתן לאתר חברת התעופה שמוכרת את השילוב (במקרה הזה חברת סוויס).