חברת לופטהנזה תעביר את ההפעלה של חלק מהקווים ארוכי הטווח שלה לחברת הבת Eurowings Discover במתכונת של חכירה רטובה. הסיבה היא מחסור במטוסים רחבי גוף ובהתאם קושי לענות על הביקושים. אתר chaviation מדווח כי חברת יורווינגס תפעיל עבור לופטהנזה את הקווים הבאים מפרנקפורט החל מסוף אוקטובר:

  • אורלנדו – טיסה יומית, תופעל במטוסי A350 חכורים של פינאייר
  • פילדלפיה – 5 טיסות שבועיות יופעלו גם הם במטוס A350 חכור
  • טורונטו – באמצעות מטוס A330-300
  • ונקובר – 6 טיסות שבועיות באמצעות מטוס A330-300
  • אטלנטה
מחלקת עסקים של יורווינגס דיסקברי
מחלקת עסקים של יורווינגס דיסקברי

בעקבות הצורך שעלה מלופטהנזה נאלצה חברת יורווינגס לצמצם את הפעילות שלה עצמה בשדות התעופה במינכן ופרנקפורט. בין היעדים שיצוצממו עומדים פונטה קאנה (הרפובליקה הדומיניקנית), קנקון (מקסיקו), הורגאדה (מצרים) ומאלה (מלדבייים).

מחלקת העסקים של פינאייר במטוסי A350
מחלקת העסקים של פינאייר במטוסי A350

לאחר שיורווינגס תתחיל להפעיל את טיסות לופטהנזה, תציע חברת התעופה הגרמנית 4 מחלקות עסקים שונות בטיסות הטווח הארוך. כך, מי שיזמין טיסה לטווח ארוך בלופטהנזה לא ידע בהכרח איזה מוצר יחכה לו. עם זאת, יצוין כי מחלקת העסקים ביורווינגס דומה או זהה לזו שמותקנת גם במטוסי לופטהנזה. כמו כן, מוצר העסקים בפינאייר נחשב טוב יותר מזה של לופטהנזה, עם מושבים פרטיים עם גישה ישירה למעבר מכל מושב.

בינתיים טייסי יורווינגס הודיעו כי הם מתכננים לצאת לשביתה של שלושה ימים החל מיום שני לאחר כשלון שיחות המשא ומתן עם הנהלת החברה. זאת בהמשך לשביתה נוספת של יום אחד מוקדם יותר החודש שהובילה לכך שהחברה הוציאה לפועל רק חצי מהפעילות המתוכננת שלה. איגוד הטייסים מבקש להוריד את עומס העבודה של הטייסים בין היתר ע״י הגדלת זמני המנוחה.