חברת התעופה האיטלקית ITA, שבבעלות ממשלת איטליה, חוגגת השבוע שנה להקמתה והחל מהיום היא הכניסה לפעילות שני מטוסי איירבוס A220 מתוך ארבעה מטוסים מדגם זה שהזמינה.

בשנה האחרונה החברה, שהחליפה את אליטליה, הטיסה מעל 9 מיליון נוסעים בטיסות פנים וטיסות בינלאומיות. לצי של החברה הצטרפו השנה 6 מטוסי אירבוס A350 וכאמור ארבעה מטוסי אירבוס A220.

שניים ממטוסי האיירבוס 220, כאמור, החלו היום בפעילות המסחרית. זאת כאשר המטוס הראשון המריא מנמל התעופה של רומא לנמל התעופה של גנואה. שני המטוסים הנוספים יצטרפו לצי של החברה בשבועות הקרובים.

מטוס ה-A220 של ITA מיועד להטסתם של 148 נוסעים, בתצורת 2-3 הייחודית למטוס זה. המטוס ישרת את טיסות החברה ביעדים קצרים ובהם טיסות מרומא ומילאנו ליעדים שונים באיטליה וכן לז׳נבה, ציריך ומינכן.

המטוס החדש המצטרף לצי ITA Airways כולל את הצביעה הלבנה של החברה עם הסלוגן ‘Born To Be Sustainable’, אשר הופיע לראשונה במטוס איירבוס A350 של החברה ביוני. באמצעות הצביעה הייחודית מבקשת החברה להדגיש את מחוייבותה לקיימות.

האיירבוס A220 הוא מטוס עם מעבר אחד וייאפשר לחברת התעופה להנות מחסכון של 25% בצריכת הדלק ופליטת CO2 בהשוואה לדור הקודם. הוא נחשב לשקט במיוחד ועם רמת נוחות גבוהה. גודלו של ה-A220 נחשב למושלם עבור השוק המקומי והאירופי ויש לו טווח של עד 6,390 ק”מ. בנוסף, העיצוב החדשני של תא הנוסעים הכולל מושבים רחבים במיוחד, כמו גם החלונות הגדולים ותוספת של 20% בתא האחסון העילי מספקים לנוסע נוחות מרבית.

עם כניסתם של מטוסי האיירבוס החדשים לחברה, מונה צי המטוסים שלה 67 מטוסים.

כזכור, חברת ITA עומדת למכירה לקראת הפרטתה. קבוצת משקיעים הכוללת את אייר פראנס-KLM וחברת התעופה דלתא הביעה עניין ברכישת חברת התעופה שכיום בבעלות ממשלת איטליה. זאת לאחר שנדחתה הצעה מתחרה מקבוצה הכוללת את לופטהנזה וענקית הספנות MSC, שנחשבה להצעה המובילה.