חברת אמירייטס הודיעה הבוקר כי החלה את פרוייקט השיפוץ המסיבי של מטוס האיירבוס A380, בפרויקט שבמהלכו ישפוצו 120 מטוסים (איירבוס 380 ובואינג 777). הליך השיפוץ של מטוסי האיירבוס יימשך כשנתיים וכל הפרויקט יסתיים בחודש מרץ 2025.

הפרויקט השאפתני של שיפוץ פנים המטוסים מייצג השקעה של מיליארדי דולרים ובחברה מסבירים כי המטרה היא להבטיח ללקוחות לטוס ברמה הגבוהה ביותר בשנים הקרובות.

לאחר טיסה שביצע אתמול מקהיר לדובאי נכנס המטוס A6-EVM להאנגר של החברה וצוות של מהנדסים ומתכננים החל להכין אותו לקראת המהפך העיצובי. בתכנית השדרוג של המטוס משתתפים 190 עובדים שגוייסו במיוחד וכן 62 ספקים מרכזיים שיבצעו עבודות מקצועיות מיוחדות.

ב-16 הימים הקרובים יעבדו צוותי המהנדסים וטכנאים סביב לשעון, יפרקו את כל מה שצריך, יסירו אלפי חלקים, יבצעו עבודות של מתיחת פנים ובכלל זה יתקינו מחדש את הספא/מקלחת המפורסמת שבמטוס שתקבל גווני צבע חדשים.

במהלך העבודות יוסרו מושבים במחלקת תיירים, יוסרו לוחות הצד של פנים התא ויועברו לאחת משלוש סדנאות ייעודיות שיעשו למינציה עם גווני הצבע העדכניים של Emirates. כדי לפנות מקום ל-56 מושבי מחלקת פרימיום אקונומי, יוסרו 88 מושבים במחלקת התיירים בקדמת הסיפון הראשי.

בסיפון העליון של המטוס יפורקו מושבי מחלקת העסקים והמחלקה הראשונה ויועברו לסדנאות. מושבי מחלקת עסקים ייצבעו וירופדו מחדש בעור חדש ב-Emirates Engineering, בעוד מושבי מחלקה ראשונה יישלחו למומחה בדובאי וורלד סנטרל (DWC) לצורך שיפוץ. בנוסף, כל השטיחים והרצוף בכל תאי המטוס יוחלפו לפני התקנתם של המושבים המחודשים.

על פי התכנית המטוס השני ייכנס לשיפוץ ב-12 בדצמבר והמהנדסים יעבדו בו-זמנית על שני מטוסים, כך שכל שמונה ימים יהיה מטוס אחד מקורקע. התכנית היא שעד ה-23 במאי 2024 יעברו כל 67 מטוסי האירבוס A380 של החברה את השדרוג ויחזרו לשרות ואז תתחיל החברה בשדרוגם של 53 מטוסי בואינג 777. זאת כאשר כל התכנית של 120 המטוסים אמורה להסתיים בחודש מרץ 2025.

על פי הודעת אמירייטס התכנית היא להציג את מחלקת הפרימיום החדשה בקווים לסן פרנסיסקו, מלבורן, אוקלנד, קנדי וסינגפור עד סוף מרץ 2023 ולאחר מכן גם לקווים פופולרים אחרים.