חברת התעופה אמירייטס עדכנה היום על המינוי של מוחמד לוטה לתפקיד מנהל אזור ישראל. לפי אמירייטס, לוטה יפקח על כלל הפעילות בישראל, כולל תחומי המכירות והשירות בטיסות הנוסעים, פעילות טיסות המטען וניהול התפעול בנמל התעופה.

מנהל אמירייטס בישראל
מוחמד לוטה, מנהל אמירייטס בישראל. תמונה: אביב חופי

לוטה ניהל בעברו את הפעילות של אמירייטס במספר יעדים ביניהם, ריאד, כוויית וירדן. כמו כן, לוטה עמד בראש הצוות שהתניע פעילותה של אמירייטס בישראל ואף השתתף בטיסת הבכורה המדוברת לישראל, בנוכחות גורמי ממשל בכירים מישראל ומאיחוד האמירויות, כמו גם גורמים מתעשיית התיירות המקומית.

מעבר למינוי הקונקרטי, ניתן בהחלט לראות בכך גם הצהרת כוונות של חברת אמירייטס בנוגע להמשך הרחבת פעילותה בישראל. בהקשר זה, אמירייטס מציינת בהודעתה הרשמית שלה כי בין הישגיו של לוטה נכלל גם הצבת מטוס האיירבוס A380 בקו של אמירייטס לעמאן. כמו בישראל, בעמאן מפעילה אמירייטס גם כן 2 טיסות יומיות, רק שבעמאן אחת מהן מופעלת במטוס הסופרג׳מבו והשנייה במטוס ה-777. לחובבי התעופה נותר רק לקוות כי יהיה ניסיון להסב אחת מהטיסות היומיות לטיסה במטוס ה-A380 הייחודי.

כזכור, אמירייטס החלה להפעיל טיסות ישירות לישראל ביוני השנה ומפעילה כעת שתי טיסות יומיות לנתב”ג. כפי שעדכנו מוקדם יותר החודש, לחדשות תעופה נודע כי בשל הביקוש הגבוה, אמירייטס כבר בוחנת את האפשרות של הוספת טיסה יומית שלישית מתל אביב לדובאי. ייתכן וזו תהיה אחת המשימות הראשונות של מנהל הפעילות החדש של אמירייטס בישראל.

“אני נרגש להוביל את פעילותה של אמירייטס בישראל”, אמר לוטה. “זו תקופה מרגשת עבור החברה בישראל, כתוצאה מהגדלת הנוכחות שלנו בשוק והידוק שיתוף הפעולה עם השותפים המקומיים שלנו. אנו מציעים לנוסעים מישראל גישה לדובאי וליעדי המשך ברשת נתיבים חסרת תקדים, הכוללת למעלה מ-130 יעדים בשש יבשות, ולהנות מסטנדרט השירות הנודע שלנו באוויר ובקרקע. יתרה מכך, באמצעות השותפה שלנו, flydubai, אנו מסייעים ללקוחותינו להגיע ליותר מ-200 יעדים. אני נרגש להתחיל בהקמת צוות אמירייטס בישראל ולצאת לדרך, תוך שאנו ממשיכים בדרכנו להגדלת הפעילות בישראל ובאזור כולו”.

אמירייטס נמצאת גם בעיצומו של תהליך שדרוג מאסיבי של צי המטוסים שלה, תחילה של מטוסי האיירבוס A380.