חברת פינאייר מודיעה על שינוי מעניין בשיטת התמחור שלה עם המעבר לשיטת תמחור רציפה, על פני השיטה הישנה של מחלקות מחיר קבועות. 

כחלק מהשינוי בשיטת התמחור של חברת פינאייר, היא צפויה לזנוח את שיטת התמחור הישנה. עד כה השתמשה פינאייר בשיטה שבה חולקו מחירי כרטיסי הטיסה ל-26 נקודות מחיר שונות וקבועות, מה שמוכר גם כמחלקות מחיר. למעשה ברגע שהוזמנו כל הכרטיסים במחלקה/נקודת מחיר מסויימת, התחילו להמכר כרטיסים במחלקה יקרה יותר, מה שייצר עליות מחיר גדולות יחסית בבת אחת.

כפי שהסברנו בפירוט בעבר, חברות תעופה משתמשות בשיטה של מחלקות מחיר. בכל מחלקת הושבה כמו מחלקת עסקים או תיירים, יש מספר מחלקות מחיר. כל מחלקת מחיר מסומנת באות. לדוגמא, במחלקת תיירים ימכרו כרטיסים במחלקות מחיר N,M,Q,Y, כשלכל אחת מהמחלקות מחיר שונה וזמינות שונה. ברגע שנמכרים כל הכרטיסים במחלקה אחת, חברת התעופה מתחילה למכור כרטיסים במחלקה אחת יקרה יותר וכך עד למחלקה היקרה ביותר – Y.

על פי השיטה החדשה של פינאייר אמנם עדיין ישתמשו במחלקות המחיר המוכרות, אך המחיר של כל מחלקה ישתנה באופן דינאמי כתוצאה מעיבוד של נתוני שונים.

בנוסף הודיעה פינאייר על הוצאה מדורגת משירות של מערכת המכירה המיושנת של עולם התעופה (EDIFACT) משנות ה-80 ומעבר למערכות הפצה של הדור החדש (NDC) שפותחה על ידי IATA והופכת לסטנדרט בעולם התעופה.

פינאייר ממשיכה לטוס לתל אביב אבל זונחת את אילת בינתיים

חברת התעופה הפינית עדכנה בימים האחרונים על לוח הטיסות שלה לקיץ במסגרתו תטוס ליותר מ-50 יעדים באירופה. במסגרת לוח הטיסות העדכני הוסיפה החברה תדירויות לטיסות לברלין, קופנהגן, וילנה וריגה. כמו כן  פינאייר הוסיפה טיסות למספר יעדים:

  • בודו (Bodø), בנורווגיה
  • לובליאנה, סלובניה
  • מילאנו לינאטה

הטיסות לבודו יחלו בסוף חודש מאי ופיינאייר תהיה למעשה היחידה להציע טיסות ליעד זה מתל אביב עם עצירה אחת קצרה כל כשעה בטיסת ההלוך. בודו היא עיירת חוף בצפון נורבגיה בחלק החיצוני של חצי האי בודו מעט צפונית לחוג הארקטי ומונה 42,102 תושבים. מדובר בעיר מודרנית השוכנת בין פסגות ובחורף ניתן לראות את האורות הצפוניים היפים מעל הפיורד Vestfjord מכיוון שבודו ממוקמת ממש צפונית לחוג הארקטי. 

באשר לטיסות לישראל, פיינאייר מודיעה כי תל אביב תשאר על מפת הטיסות של החברה גם בעונת הקיץ עם 3 טיסות שבועיות מתל אביב להלסינקי.

באשר לטיסות לאילת, נכון לעכשיו נראה כי פינאייר לא תפעיל את קו הטיסות שהושק לפני מספר חודשים בין רמון להלסינקי בעונת הקיץ, אך יתכן ותחזור להפעיל אותו בחורף הבא כקו עונתי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *