אזרבייג׳ן איירליינס (AZAL), מודיעה על חידוש צי המטוסים שלה והוספת מטוסים מהדור החדש מתוצרת בואינג ואיירבוס כחלק מאסטרטגיית הפיתוח שלה עד 2030. כמו כן, תוסיף תדירויות לטיסות מתל אביב בחגים ובעונת הקיץ.

חברת התעופה הלאומית של אזרבייג׳ן מודיעה על רכש של מטוסי הדור החדש, כאשר היא דבקה באסטרטגייה שלה עד כה כאשר בגזרת צרי הגוף ממשיכה החברה לדבוק במטוסי איירבוס ובחרה במשפחת ה-A320neo. עד כה רכשה החברה 3 מטוסים מדגם זה והיא צפויה להוסיף מטוסים נוספים לצי זה. מטוסי ה-A320 של החברה האזרית יצויידו ב-186 מושבי מחלקת תיירים.

על פי אזרבייג׳ן איירליינס (אזאל), הבחירה במטוסי האיירבוס A320neo היא בשל היותו מטוס חסכוני ומודרני שנחשב יעיל וידידותי יותר לסביבה. כמו כן, החברה מציינת שמטוסים אלו מספקים נוחות עדיפה לנוסעים במהלך הטיסה, בין היתר בשל יכולת בידוד הקול שלו.

בגזרת המטוסים רחבי הגוף ממשיכה אזאל לדבוק בבחירה שלה ולרכוש מטוסי בואינג 787-8 נוספים, כמו אלו  שמבקרים לעיתים בתל אביב. מהם היא מפעילה כבר שניים וצפוייה לרכוש נוספים. יצוין, כי כבר בשנת 2021 הודיעו אזאל ובואינג על כך שדנו באפשרות רכש של 9 מטוסי דרימליינר נוספים עבור אזאל אשר עד סוף 2030 יחליפו את מטוסי הבואינג 757,767 ואיירבוס A340 הקיימים.

כיום מחזיקה אזרבייג׳ן איירליינס שבעה מטוסים מתוצרת בואינג:

  • שני מטוסי 787-8 בני 8
  • שלושה מטוסי 767
  • מטוס 777-200
  • מטוס 757

כמו כן, מפעילה החברה לסירוגין שלושה מטוסי איירבוס A340 ארבע מנועיים, ארבעה מטוסי A319 ועוד 10 מטוסי A320.

הגדלת תדירויות מתל אביב

במקביל, אזאל צפויה להגדיל את תדירות הטיסות בקו שבין תל אביב לבאקו. בשבועיים הראשונים של אפריל, לקראת חג הפסח, תפעיל החברה 7 טיסות שבועיות מתל אביב לבאקו. בנוסף, החל מסוף חודש יוני ועד אוקטובר תפעיל החברה גם כן 7 טיסות שבועיות מתל אביב בימים ראשון, שלישי רביעי וחמישי. זאת, במקום 5 טיסות שמופעלות כיום.

מטוס איירבוס A340 של אזרבייג׳ן איירליינס
יגיע לבקר שוב בתל אביב? מטוס איירבוס A340 של אזרבייג׳ן איירליינס

בעוד על פי מערכת ההזמנות מוצבים בקו בעיקר מטוסים ממשפחת האיירבוס A320 הקטנה יותר, באזאל מספרים לנו שעל פי ביקוש, בדומה לנעשה בתקופה האחרונה, נוכל לראות כאן גם מטוסי בואינג 767 ו-787 ואולי אף את מטוס האיירבוס A340. עוד מספרים לנו באזאל כי גם תדירות הטיסות תותאם לביקוש וייתכן ונראה טיסות נוספות.

אזאל מהווה היום גם אלטרנטיבה לטיסות לרוסיה עם כמעט 37 טיסות שבועיות מבאקו ל-6 יעדים שונים ברוסיה (מוסקבה, אופה, קאזאן, סנט פטרסבורג, אסטרחן ומינרלנייה וודי) , כולל טיסות ל-3 שדות תעופה שונים במוסבקה. בתקופה שבה מחירי הטיסות לרוסיה מאמירים ומגיעים גם ל-1,400 דולר במחלקת תיירים, אזאל מציעה כרטיסי הלוך ושוב למוסקבה החל מכ-700$.

למי שמחפש יעדים חדשים ומעניינים באזור אירו-אסיה, אזרבייג׳ן איירליינס מגדילה גם את היקף הטיסות שלה לאוזבקיסטאן וכיום מפעילה טיסות ל-4 יעדים במדינה: טשקנט, פרגנה (Fergana), סמרקנד (Samarkand) ואורגנצ’ (Urgench). אותם יעדים מציעים מגוון יעדים

תמונה בכותרת: אגנס אוירינגל