מידע שדולף ממשרד הכלכלה והכספים של איטליה מרמז כי הממשלה מנסה לסגור כמה שיותר מהר את עסקת מכירת מניות חברת התעופה ITA לתאגיד לופטהנזה. זאת כאשר ברקע מפגש שהתקיים השבוע בין האיגודים המקצועיים השונים של העובדים ב-ITA לבין מנכ״ל החברה הסתיים בקפאון. האיגודים, שדורשים הסכם להגדלת שכר העובדים בארבע השנים הקרובות, עוברים לשלב הבא שבו הם עשויים להוביל את החברה לשביתה. זאת גם אם הנהלת החברה תציג נכונות מסויימת ללכת לקראתם.

בינתיים, היומון האיטלקי  Corriere della Sera מדווח כי חברת לופטהנזה כבר הכינה תכנית פעולה ליום שבו היא תרכוש 40% ממניות חברת התעופה האיטלקית ובין השאר היא מתכננת להחזיר את המותג ׳אליטליה׳, אבל זאת רק לאחר שחברת ITA תייצר רווחים על הפעילות הבין יבשתית שלה. על פי היומון, חברת לופטהנזה תידרש לשלם סכום של 300-250 מיליון יורו כדי לרכוש 40% מחברת התעופה האיטלקית. כזכור, חברת ITA רכשה את המותג אלאיטליה בכ-90 מיליון אירו לאחר שחברת התעופה האיטלקית נסגרה.

לדברי שר הכלכלה והאוצר האיטלקי ג׳אנקרלו ג׳ורג׳טי, האחראי בפועל על מכירת חברת התעופה, עסקת מכירת מניות המיעוט (40%) ללופטהנזה עשויה להסתיים תוך חודשיים. “אני מאמין שלוח הזמנים שנתנו לעצמנו הוא סביר ועד תחילת יוני ניתן יהיה להגיע לעסקת הסגירה עם כניסתה המבצעית של לופטהנזה לאיטליה בקרוב מאוד.

במסגרת המשא ומתן ייערך ההסכם בפועל שיגדיר את היקף ההשקעה המדויק, וגם התכנית המנהלית של החברה העתידית, כלומר כיצד יורכב הדירקטוריון שלה. הסכם זה הוא המשך של החתימה על הסכם מכר ראשוני, שחייב לקבל את האישור מבית המשפט לביקורת, רשות התחרות האיטלקית וכן רשות ההגבלים העסקיים של האיחוד האירופי.

השבוע הודיעה ITA גם על הצטרפות לאיגוד חברות התעופה הפועלות בגרמניה (BARIG). מייקל הופה, נשיא ומנהל בכיר של האיגוד אמר השבוע: “אנו שמחים מאוד ש-ITA, כמו יותר מ-100 חברות תעופה אחרות, בחרה להיות חברה בארגון שלנו. ואילו רודני קאלי, מנהל הסניף הגרמני של חברת התעופה האיטלקית ציין כי “כדי להבטיח קישוריות בין גרמניה לאיטליה, ITA Airways מציעה 94 טיסות שבועיות מפרנקפורט, מינכן, שטוטגרט ודיסלדורף לשני המוקדים שלה באיטליה – רומא פיומיצ’ינו ומילאנו לינטה – כמו גם קישורים נוספים עם כל הרשת האיטלקית ועם יעדים בינלאומיים עיקריים”.