בימים האחרונים איירבוס וקטאר איירוייז הודעה משותפת לתקשורת ששמה סוף לאחד מהסכסוכים הכי מתוקשרים בעולם התעופה בשנים האחרונות.

בהודעה הרשמית, שנשלחה על ידי שני הצדדים אך עם נוסח זהה לחלוטין, שני הצדדים הודיעו כי הם שמחים להודיע שהגיעו לפשרה ״חברותית״ בנוגע לויכוח המשפטי סביב ההתדרדרות בצביעה החיצוני של מטוסי ה-A350 ובנוגע לקרקוע של מטוסי ה-A350 (תזכורת – חברת התעופה הקטארית טענה שהרשויות בקטאר קרקעו את המטוס בעקבות הממצאים).

כזכור, המחלוקת בין הצדדים הייתה סביב בעיות איכות שצצו בצביעת מטוסי A350 חדשים שנמסרו לחברה הקטארית וספציפית התקלפות של הצבע בחלקים שונים של המטוס. שני הצדדים הדגישו בהודעתם כי פרטי העסקה נשארים חסויים וכי שני הצדדים יפעלו למשוך את ההליכים המשפטיים שהחלו. מדובר בתביעת ענק שהגישה קטאר איירוייז בית המשפט בלונדון בגובה של 600 מיליון פאונד, ותביעת נגד בגובה 220 מיליון שהגישה איירבוס. כמו כן, הדגישו הצדדים כי ההסכם אינו מטיל אחריות על המקרה על אף אחד מהצדדים וכי הם מצפים לעבוד יחד כשותפים.

רק בחודש אוגוסט פרסמנו על הסלמה נוספת ביחסים בין הצדדים. יצרנית המטוסים האירופאית ביטלה את שארית ההזמנה של מטוסי A350 של חברת התעופה הקטארית אחרי שמוקדם יותר באותה שנה, איירבוס ביטלה לקטארים גם הזמנה גדולה נוספת של 50 מטוסי A321neo, ובחרה למכור את המטוסים לחברות תעופה אחרות. 

 

כחלק מההסכם, איירבוס תחזיר את ההזמנה של 50 מטוסי A321neo שהזמינה קטאר ואיירבוס ביטלה, עם מסירות החל משנת 2026. כמו כן, איירבוס תמסור לקטארים 23 מטוסי A350 שממתינים למסירה, כאשר המסירות יחלו השנה.  אלו יצטרפו למסירות של מטוסים שהזמינה קטאר איירוייז מבואינג כחלק מעסקאת ענק שנחשבה לנקמה ביצרנית המטוסים האירופאית.

פרקטית, הצדדים ציינו כי פרוייקט לתיקון הליקויים כבר החל וכי שני הצדדים מצפים להחזיר את המטוסים בבטחה חזרה לאוויר.