חברת וירג׳ין אטלנטיק מודיעה באופן רשמי על הגדלת מספר הטיסות לתל אביב וכן על מועד הצטרפות רשמי לברית התעופה SkyTeam.

כפי שפרסמנו לראשונה בחודש ספטמבר, חברת התעופה וירג’ין אטלנטיק הודיעה הבוקר באופן רשמי על הרחבת לוח הטיסות לתל אביב עם טיסה יומית שנייה החל מה-26 למרץ. סה״כ צפויה החברה להפעיל 14 טיסות שבועיות ישירות בין ת”א לשדה”ת לונדון הית’רו והיצע המושבים שלה יעמוד על 150 אלף בשנה. הוספת הטיסה השנייה תחבר את תל אביב גם לרשת הקווים הענפה של החברה לצפון אמריקה.

בנוסף מודיעה וירג׳ין כי היא בוחנת את האפשרות להפעיל על הקו את מטוסי ה-A330-900neo החדשים של החברה. המטוסים החדשים כוללים את מחלקות ההושבה הכי חדשות של החברה שמציעות שדרוג משמעותי ביחס למוצרים הקיימים במטוסי הבואינג 787 או איירבוס A330 שפועלים כיום בקו לתל אביב.

וירג’ין אטלנטיק מפעילה כיום טיסה יומית בין ת”א ללונדון בעיקר עם מטוס רחב גוף מסוג בואינג 787-9 שכולל 258 מושבים. 31 מושבים במחלקת עסקים, 35 מושבים במחלקת הפרימיום ו-192 מושבים במחלקת תיירים.

הטיסה היומית הראשונה של וירג’ין אטלנטיק תצא מתל אביב בשעה 07:20 ותגיע לשדה”ת הית’רו (LHR) כעבור 5 שעות ב- 10:55 (שעון מקומי). הטיסה השנייה, תצא מתל אביב בשעה 17:30 ותנחת בלונדון בשעה 21:05 שעון מקומי.

וירג׳ין אטלנטיק מחזיקה כיום בצי צעיר של 39 מטוסים בגיל ממוצע של 6.7 שנים. צי החברה, שכולל מטוסים רחבי גוף בלבד כולל 17 מטוסי בואינג 787-9 דרימליינר, 9 מטוסי איירבוס A350-1000 וכן 10 מטוסי A330-300. לצידם החלו לפעול השחקנים החדשים בצי- שלושה מטוסי A330-900NEO.

לדברי שי וייס, מנכ”ל וירג’ין אטלנטיק, “הכפלת היקף הטיסות בקו ת”א לונדון משקף את מחויבותה של וירג’ין אטלנטיק להרחבת פעילותה בישראל ולגידול המרשים בהיקפי הביקושים בקרב לקוחותינו שטסים בין שתי המדינות לצורכי עסקים ופנאי”. עוד מציין וייס, “מדובר במהלך ראשון מבין שורה של מהלכים אסטרטגיים שיתרחשו במהלך 2023, בניהם: הרחבת רשת התעופה של החברה עם יעדים חדשים, קליטת צי המטוסים A330-900NEO וכניסה לשותפות ברשת SkyTeam”.

וירג׳ין מצטרפת לברית התעופה SkyTeam

במקביל להודעה על הגדלת מספר הטיסות, וירג׳ין אטלנטיק וברית התעופה SkyTeam הודיעו באופן רשמי על הצטרפות של חברת התעופה הבריטית לברית החל ממרץ 2023.  החל ממועד מההצטרפות הרשמי ייהנו הנוסעים בעלי המעמד של וירג׳ין מהטבות אצל שאר חברות התעופה החברות בברית. כחלק מההסכם יפתחו בפני הנוסעים של וירג׳ין אפשרויות חדשות לצבירה ומימוש נקודות אצל שאר חברות התעופה בברית.

וירג׳ין תהיה חברת התעופה הראשונה בבריטניה שחברת בברית התעופה SkyTeam והיא צפויה לשפר את רשת הטיסות הטראנס אטלנטית של הברית, בדגש על טיסות מלונדון הית׳רו ומנצ׳סטאר ואליהן. לוירג׳ין כבר קיים מיזם משותף עם דלתא אייר ליינס שמאפשר טיסות המשך נוח באמצעות הסכמי שיתוף קוד בין החברות, גם מישראל.

על פי ההסכם בין הצדדים, חברי מועדון של וירג׳ין יהיו זכאים להטבות בטיסות עם חברות התעופה החברות ב-SkyTeam, כחלק מהטבות SkyPriority. זאת כאשר חברי מועדון של וירג׳ין בדרגת כסף צפויים לקבל מעמד SkyTeam Elite וחברי מועדון במעמד זהב צפויים לקבל מעמד SkyTeam Elite Plus. בין ההטבות שיוכלו לקבל חברי המועדון החדשים: עדיפות בצ׳ק אין, שליחת כבודה ועלייה למטוס.