בזמן שהסנקציות האירופאיות על רוסיה ממשיכות, היקף הטיסות אליה מישראל נשמר ואף מתרחב. לאחרונה החלה להפעיל חברת התעופה הרוסית רד ווינגס טיסות ישירות מישראל ליעד נוסף ברוסיה – מחצ’קלה.

כיום פועלות טיסות מישראל למספר יעדים ברוסיה כולל מוסקבה (על ידי אל על), סוצ׳י (על ידי חברת אזימוט) ומינרלנייה וודי (אזימוט ורד ווינגס). החל מחודש פברואר הוסיפה חברת התעופה הרוסית רד ווינגס עד 2 טיסות שבועיות בימים רביעי ושישי מתל אביב לשדה התעופה Makhachkala Uytash Airport. מחצ’קלה היא עיר דרומית הנמצאת על החוף המערבי של הים הכספי, באזור קווקז שבדרום-מערב המדינה.

נתיב הטיסה של רד ווינגס למחצ'קלה
נתיב הטיסה של רד ווינגס למחצ’קלה

כמו בטיסות לשאר היעדים ברוסיה, גם במקרה הזה הטיסות לא זולות במיוחד. מבדיקה במערכת ההזמנות עולה כי המחיר לכרטיס הלוך ושוב בחודש מאי מתחיל ב-397$ לטיסה שאורכת בממוצע 3:16 שעות. הטיסות מופעלות על ידי מטוסי הסוחוי סופרג׳ט 100 מתוצרת רוסית של החברה. במקביל ממשיכה החברה להפעיל עד 5 טיסות שבועיות מתל אביב למוסקבה דרך עיר הנופש הדרומית מינרלנייה וודי.

אל על מפעיל כיום 2 טיסות יומיות מתל אביב למוסקבה בימים ראשון עד חמישי במטוסי 737. אמנם מדובר עדיין בתדירות גבוהה יחסית אך בירידה ביחס לחודשים הקודמים אז הופעלו עד 3 טיסות יומיות. המחירים ממשיכים להישמר ברף גבוה של מעל 750$ לכרטיס טיסה הלוך ושוב.

חברת רד ווינגס איירליינס (Red Wings Airlines) היא חברת תעופה רוסית שממוקמת בנמל התעופה הבינלאומי דומודדובו שבמוסקבה. על פי אתר החברה היא מפעילה טיסות לטורקיה, ארמניה, מצרים, עיראק, קזחסטאן ואוזבקיסטאן וישראל.

תגובה

Comments are closed.