בהמשך לפרסומים בחדשות תעופה, היום הודיעו רשמית במשרד התחבורה כי בעקבות חתימה על הסכם תעופה בין ישראל לניגריה, יופעלו טיסות ישירות מתל אביב.

הסכם התעופה שנחתם בין ישראל לניגריה אושר על ידי שרת התחבורה והועבר לאישור הממשלה. על פי ההסכם, חברות תעופה של כל אחת מהמדינות יוכלו להפעיל טיסות סדירות מנתב״ג למספר יעדים בניגריה כמו עיר הבירה אבוג׳ה או לאגוס, העיר הגדולה והמרכז הכלכלי של המדינה.

החל מה-20 האפריל תפעיל חברת התעופה הפרטית Air Peace טיסות ישירות לישראל כאשר תחילה מדובר ב-2 טיסות שבועיות ללאגוס. זאת תהיה הפעם הראשונה שיופעלו טיסות ישירות סדירות בין המדינות שעל פי משרד התחבורה יאפשר להגדיל את מספר הצליינים המגיעים מידי שנה לישראל. אלפי הצליינים המגיעים מידי שנה לישראל מניגריה טסו עד כה דרך טורקיה או אתיופיה. 

נכון לעכשיו, תל אביב טרם הוספה לרשימת היעדים של החברה באתר האינטרנט שלה כך שהטיסות עדיין לא מוצעות למכירה. עם זאת, החברה הודיעה כבר מספר פעמים ברשתות החברתיות על כך שתל אביב מתווספת לרשימת היעדים של החברה.

כזכור, מדובר בחברה עם רקורד בטיחות בעייתי. לאחר רצף של שלוש תאונות בשנת 2019, אגף חקירת התאונות הניגרי האשים את חברת התעופה בכך שהיא באופן חוזר לא מדווחת על תקריות בטיחות ותאונות משמעותיות של מטוסיה. יותר מכך, צוין שהנהלת החברה נכשלת בשיתוף פעולה עם הרגולציה הניגרית. ואם זה לא מספיק, עלתה גם טענה שהחברה מוחקת רישומי טיסות אחרי תקריות בטיחות. מאז שמה חברת אייר פיס את הבטיחות לפחות בחזית השיווק שלה, ואין אלא לקוות שגם בליבת העשייה.

כפי שפרסמנו בעבר, הטיסות צפויות לפעול במטוסי ה-777 של חברת התעופה הניגרית. לחברה שלושה מטוסי 777 בצי המטוסים שלה, אחד מדגם 777-200 בן 24.3 שנים ושניים נוספים מדגם 777-300 בני 17.9/20.3. שני מטוסי 777 של החברה נרכשו מאמירייטס ולמעשה עדיין מותקנות בהם מחלקות הושבה ישנות של חברת התעופה האמירתית, כולל מושבי מחלקה ראשונה. המטוסים שיגיעו לישראל צפויים להיות מטוסים שעברו בין היתר פעולות תחזוקה בתעשייה אווירית בישראל. 

תגובה
  1. מדהים !
    רבבות ישראלים ממתינים עם מזוודות ארוזות כדי לטוס ללאגוס !!

Comments are closed.