חברת AIRBUS HELICOPTERS מרחיבה את נוכחותה בישראל ובחרה בחברת JETSETTER העוסקת במכירה וניהול מטוסים של מטוסים ומסוקים פרטיים, להיות המשווקת המורשית והבלעדית של מוצרי החברה. בעתיד יורחבו שירותי JETSETTER כך שיכללו גם שירותים ותחזוקה עבור מסוקי איירבוס בישראל.

JETSETTER, המתמחה ברכישה, מכירה וניהול מטוסים ומסוקים פרטיים מודיעה היום כי חתמה על הסכם עם חברת AIRBUS HELICOPTERS, מקבוצת AIRBUS, במסגרתו חברת JETSETTER תשמש כמשווקת מורשית בלעדית של מסוקי החברה בישראל.

על פי חברת ג׳טסטר, ההתקשרות האסטרטגית בין שתי החברות תכסה את הסקטורים הפרטיים, האזרחיים והממשלתיים. לקוחות מסוקים בישראל יוכלו כעת להתקשר ישירות עם JETSETTER, אשר יוכלו להציע למכירה את מגוון מסוקי AIRBUS בישראל. בעתיד יורחבו שירותי JETSETTER כך שיכללו גם הצעת שירותים ותחזוקה עבור מסוקי AIRBUS בישראל.

חברת AIRBUS HELICOPTERS, יצרנית המסוקים הגדולה בעולם, מציעה מגוון רחב של דגמי מסוקים קלים וכבדים, חד ודו-מנועיים. קשת הדגמים כוללת בין היתר מסוקי AH125, AH130, AH135, AH145  וגם דגמים נוספים גדולים יותר. בקו מוצרי הפרימיום של החברה, חברו AIRBUS HELICOPTERS עם חברת אסטון-מרטין במטרה לעצב מסוק יוקרתי בקו עיצובי של מותג הרכב האגדי.

מסוק איירבוס H125 הפופולארי
מסוק איירבוס H125 הפופולארי

על פי נתונים של חטיבת המסוקים של איירבוס, בשנת 2022 לבדה רשמה החברה 374 הזמנות, 344 מסירות עם נתח שוק של 52ֿ% בשווקיים ה-civil & parapublic. המסה המרכזית של הזמנות היא ממשפחת מטוסי ה-H125, עם 161 הזמנות בשנת 2022.

המסוקים של איירבוס נמצאים גם בשירות משטרת ישראל, עם 6 מסוקים שנכנסו לשירות מאז שנת 2016 מדגמי H125 ו-H145. ניתן להעריך כי עם המהלך האחרון שואפת איירבוס להרחיב את נוכחותה בישראל במגזרים הממשלתיים והפרטיים/עסקיים.

כזכור, חברת JETSETTER היא יוזמת כנס התעופה הפרטית הבינלאומי בישראל שהתקיים לא מכבר ולקחנו בו חלק. החברה עוסקת בקנייה ומכירה של מטוסי מנהלים ומסוקים עבור לקוחות בישראל ובעולם.

גל פלג, מייסד ויושב ראש JETSETTER: “אנחנו מאד גאים בכך שחברת AIRBUS, יצרנית המסוקים הגדולה בעולם, בחרה בנו להיות נציגיה בישראל. אנחנו מאמינים כי לצי המסוקים אשר איירבאס מציעה יש יתרון בתחומים רבים אשר יתורגם להגדלת נתח שוק ופעילות בישראל”.

רון הופמן, מנכ”ל JETSETTER: “אנחנו מאמינים כי שוק המסוקים בישראל הינו בעל פוטנציאל גידול משמעותי הן בתחום האזרחי – שירותים בתחום אסדות הגז, והן בתחום הפרטי – כתוצאה מהתגברות העומסים בתשתיות התחבורה בישראל, בשילוב עם עלייה במספר בעלי ההכנסה הגבוהה בישראל”. עוד הוסיף רון, כי “לצד הפוטנציאל בשוק קיימים גם אתגרים, ובראשם אתגרים בתחום תשתיות תעופה בכלל ותשתיות מסוקים בפרט, לרבות אפשרויות גישה לערים הגדולות. כחלק מגידול תחום התעופה האנכית בישראל, יידרש גם לתת מענה תומך בתחום התשתיות”.