חברת איסלנדאייר תכננה להשיק קו טיסות ישיר מישראל לאיסלנד במהלך חודש מאי, כעת נראה שהתכניות שונו ללא התראה מוקדמת.

חברת איסלנדאייר הודיעה לפני מספר חודשים על השקת קו טיסות ישיר מישראל החל מה-10 במאי ועד סוף חודש אוקטובר. החברה הודיעה כי תציע 3 טיסות בשבוע בין נמל התעופה קפלוויק (הסמוך לעיר רייקיאוויק) לתל אביב. זאת כאשר הטיסות מאיסלנד תוכננו לימים ראשון, רביעי וששי עם זמן טיסה של כשבע שעות.

איסלנדאייר תפעיל טיסות ישירות מתל אביב לרייקיאוויק

וכעת נראה כי חל שינוי בתכניות ללא הודעה מוקדמת. לקוחות החברה שהזמינו טיסות לאיסלנד או טיסות ליעדי המשך בחודש מאי, קיבלו הודעה על ביטול חלק מההטיסות שלהם. בעוד נראה כי הטיסות של חלק מהנוסעים לתחילת חודש יוני טרם בוטלו, מבדיקה שלנו במערכת ההזמנות עולה כי בוטלו כל טיסות החברה לישראל מתאריך ההשקה הצפוי ועד לסוף חודש יוני. כלומר, נכון לעכשיו ניתן להזמין כרטיסי טיסה של החברה מישראל רק החל מה-22 ביוני כאשר הטיסות ממשיכות כמתוכנן עד אמצע חודש אוקטובר.

מבדיקה מול חברת איסלנדאייר עולה כי לאור ביקוש נמוך בחודשים מאי ויוני החליטה החברה לדחות את השקת הטיסות מתל אביב. לאחר השינוי, הטיסה הראשונה לתל אביב תמריא מאיסלנד ב-21 ביוני.

לפני כשבועיים חתמה חברת איסלנדאייר על עסקה לרכש של 13 מטוסי איירבוס A321XLR, המטוסים צרי הגוף עם טווח אולטרה ארוך. המטוסים האלו צפויים להחליף את צי הבואינג 757 המיושן שכולל 19 מטוסים בגיל ממוצע של כ-25 שנים. איסלנדאייר ואיירבוס חתמו גם על אופציה לרכישה של 12 מטוסים נוספים. כמו כן, הודיעה החברה כי היא במשא ומתן לחכירה של מטוסי איירבוס A321LR כבר משנת 2025.