חברת התעופה איתיחאד הודיעה אתמול על השקת קו טיסות ישיר חדש מאבו לדאבי לאוסקה (יפן), החל מה-1 באוקטובר 2023. איתיאחד תציע טיסות קונקשן נוחות גם מתל אביב.

החל מה-1 באוקטובר תציע איתיחאד חמש טיסות שבועיות מאבו דאבי לאוסקה, שיהיה היעד השני של איתיאחד ביפן אחרי טוקיו. הטיסות יצאו בימים ראשון, שלישי, חמישי שישי ושבת במטוסי 787-9 עם 2 מחלקות: עסקים ותיירים. זאת בנוסף לטיסה יומית מאבו דאבי לטוקיו.

גם לנוסעים מתל אביב מדובר בבשורה משמעותית שכן איתיחאד תציע את טיסת הקונקשן הנוחה ביותר שקיימת לעיר אוסקה. זמן הטיסה הכולל מתל אביב לאוסקה יעמוד על 14 שעות, כולל קונקשן של שעה וארבעים דקות בשדה התעופה באבו דאבי, בירת איחוד האמירויות. טיסת החזור תהיה ארוכה יותר ותעמוד על כ-25 שעות, כולל קונקשן ארוך של כ-12 שעות באבו דאבי.

בהקשר זה נזכיר כי איתיחאד מפעילה תכנית קונקשנים המאפשרת בתנאים מסויימים לקבל לינה ללא עלות באבו דאבי לשוהים בקונקשן של 10-24 שעות במדינה.

בכך איתיחאד תצטרף לחברות כמו אמירייטס וקתאי פאסיפיק שמציעות את האפשרות לטוס ליעד אחד ביפן, כמו טוקיו או אוסקה, ולחזור ארצה מהיעד השני. כזכור, אמירייטס ואיתיחאד הודיעו לא מזמן על הסכם שיתוף פעולה תקדימי שייאפשר לנוסעים להגיע לאמירויות עם חברת תעופה אחת ולהמשיך ליעד אחר החברה השנייה. היות וההסכם טרם נכנס לתוקפו לא ניתן לומר האם הוא ישפיע גם על הטיסות ליפן.

אוסקה היא מרכז כלכלי משמעותי ביפן ומתגאה גםבסצנה קולינרית ברמה עולמית, בין היתר עם מסעדות בעלות כוכבי מישלן. באוסקה יש גם מרכז אתרים היסטוריים כמו טירת אוסקה ופארקי שעשועים ענקיים כמו יוניברסל סטודיו אוסקה.